Skocz do zawartości

Parker Sonnet, ustalenie wieku/ocena stanu.


Clueskee

Polecane posty

Hej, 

Trafił do mnie czarno-złoty sonnet(jaki to model dokładnie, nie wiem). Według tej strony: https://parkerpens.net/codekey.html jest z 1990 roku. Dobrze myślę? 

XqkbjbFl.jpg

Jeśli nie to z którego jest roku? Według jakich kryteriów ocenia się stan piór i długopisów? Nie ukrywam że myślę nad sprzedażą ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Andma napisał:

2000

Niby jak? Nie dość że litera i cyfra są odwrotnie to jeszcze brakuje kropki... Zero komentarza, jakiegoś wyjaśnienia. Nie produkowali takich sonnetów w 1990? Stosują inne oznaczenia dla piór i długopisów? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, Clueskee napisał:

Niby jak? Nie dość że litera i cyfra są odwrotnie to jeszcze brakuje kropki... Zero komentarza, jakiegoś wyjaśnienia. Nie produkowali takich sonnetów w 1990? Stosują inne oznaczenia dla piór i długopisów? 

A co cię upoważnia do tak agresywnego indagowania osoby, która ci grzecznie udzieliła odpowiedzi na pytanie?

O tempora! O mores!

Edytowano przez MarcinEck
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, MarcinEck napisał:

A co cię upoważnia do tak agresywnego indagowania osoby, która ci grzecznie udzieliła odpowiedzi na pytanie?

O tempora! O mores!

Nie wiem co jest agresywnego w mojej odpowiedzi. Po prostu mam wątpliwości co do odpowiedzi Andma(z powodu braku jakichkolwiek argumentów), dlatego pozwoliłem sobie napisać co myślę i zadać jeszcze kilka pytań :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedziałem na pytanie.
Nie mam czasu na wykłady, sam podałeś źródło (jedno bo jedno ale bardzo ważne, szukaj dalej). Zauważyłeś istotne znaczenie kropki, porównaj także strzałki. Wiedzy nigdy za wiele, a wtedy i pokora zaistnieje bezboleśnie.

Sprawdź czy nie jest to produkcja chińska...

Ocena zawsze jest subiektywna, ze zdjęcia wynika dość duże zużycie - realna wartość (moja ocena rzecz jasna) 50 zł.

Dziękuję Marcinie :)

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@clueskee, jak możesz mieć Sonneta z 1990 roku  jeżeli jego produkcja rozpoczęła się dopiero w 1994? (to info z cytowanej przez Ciebie strony "parker pens"), a gdyby ten Sonnet miał być z roku 2000 to miałby na znaczku pochyłą literę P ze strzałką skierowaną w górę (to logo z lat 2000-2008).

Edytowano przez RiA
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz już wiem, przy niedzieli poszukałem na spokojnie i się wyjaśniło. Faktycznie nie mogę mieć Sonneta z 1990 bo nie był wtedy jeszcze produkowany. Mogłem dłużej poszukać zanim zadałem pytanie ale oskarżanie mnie o agresję w stosunku do @Andma jest  dużą nadinterpretacją. Jeśli nie miał czasu odpowiedzieć chociaż jednym pełnym zdaniem, to przecież nie musiał. Jeśli już to zrobił mógł napisać dlaczego tak a nie inaczej.

Czy jest chiński czy nie, nie wiem. Muszę go jeszcze raz obejrzeć i porównać z wpisami na temat podróbek w internecie, zobaczymy. Jeśli chodzi o stan to akurat na tym zdjęciu wygląda nawet gorzej niż źle, ale chodziło mi o oznaczenie roku a przy okazji zapytałem o kryteria według których dokonuje się oceny(jak np. z płytami CD).

Ogólnie dziwi mnie trochę to z jakim odbiorem spotkałem się na forum, ale tak to już chyba jest z hermetycznymi środowiskami związanymi z jakimś "hobby", wiem bo sam udzielam się na jednym takim z perspektywy znającego się na temacie.

Nie mniej, dziękuję za odpowiedzi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za post pod postem ale chciałbym kontynuować temat tego sonneta, rozbudziliście we mnie ciekawość ;)

Mój wygląda dokładnie jak ten:

http://www.parkerpen.com/en-US/shop-online/sonnet-matte-black-ballpoint porówanałem go pod względem żłobień, tłoczeń i detali generalnie. Całość jest zrobiona na naprawdę wysokim poziomie.

Wszystko się zgadza oprócz oznaczenia roku. Ale jak można przeczytać na wspomnianej w pierwszym poście stronie:

Cytat

There are however inconsistencies, such as missing dots and quarter codes appearing on the wrong side of the year code.

Czyli jest prawdopodobieństwo że mam Sonneta z 2010 roku(patrząc na logo?) z błędnie naniesionym oznaczeniem roku? Można jeszcze jakoś potwierdzić oryginalność tego długopisu? 

Mogę zrobić więcej zdjęć detali, zważyć go, zmierzyć co tylko wpadnie Wam do głów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...