Skocz do zawartości

Stalówka tomahawk


Kowal1623

Polecane posty

Witam. Ostatnio polubiłem samodzielnie modyfikowanie stalówek w moich chińczykach. Dzisiaj zauważyłem na FPN przerobioną stalówkę nazwaną "tomahawk". Spotkał się już ktoś z takim czymś? Te rowki są, żeby troszkę "zmiękczyć" stalówkę. I drugie pytanie, wiecie czym można zrobić takie rowki? Jakimś wąskim pilnikiem? Nie ukrywam, że mnie to zaciekawiło.
fpn_1486067304__tomahawk_nib.jpg

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ktoś "skrzywdził" Faberową stalówkę :cry: Na pewno przy takim podpiłowaniu stalówki można uzyskać większą elastyczność. Problemem może być odpowiednie zachowanie symetrii nacięć jak i wybranie właściwego miejsca piłowania. Mikrosilnik i ostrze diamentowe?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monitoruj ofertę Lidla. Pojawia się tam czasami takie coś:

2_Zestaw_modelarski_24375_3.jpg

 

Dodatkowo jest też zawsze w tym samym czasie dodatkowy zestaw końcówek do tego ustrojstwa.  Kosztuje to chyba ok 80zł a końcówki ok 20zł. Do tego typu prac powinno się nadać. Jeśli dobrze pamiętam to rozpędza się do 15tys obr/min.

Mam takie coś i naprawdę do domowych zastosowań nie trzeba więcej. Chyba że chcesz się porwać na markowy sprzęt marki Dremel. Ale wtedy rozmawiamy o innym budżecie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Kowal1623 napisał:

Dzięki @Szymon ! Specjalnie do tego projektu nie opłaca się kupować, ale pomyślę nad innymi zastosowaniami :) 

 

Lidlowa opcja jest na tyle tania (przy całkiem niezłej jakości tego sprzętu), ze warto kupić żeby w razie czego było w domu (jeśli zdarza Ci się potrzebować okazyjnie takiego czegoś). Dremel byłby bez sensu bo to wydatek ponad 300zł i ma startowy zestaw narzędzi mniejzy niż to co na tym zdjęciu które wkleiłem)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładnie wyglądają, ale jest duże prawdopodobieństwo, że nacięcia znacznie obniżają ich wytrzymałość. Z tanimi chińczykami to nie problem, ale jak ktoś ma coś lepszego...

@Szymon Koniecznie się pochwal jak się sprawują Twoje wynalazki. 

Edytowano przez Kowal1623
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Kowal1623 napisał:

Ładnie wyglądają, ale jest duże prawdopodobieństwo, że nacięcia znacznie obniżają ich wytrzymałość. Z tanimi chińczykami to nie problem, ale jak ktoś ma coś lepszego...

@Szymon Koniecznie się pochwal jak się sprawują Twoje wynalazki. 

Jesli faktycznie znajdę czas w wekend, to na pewno się pochwalę. Ale mam już trochę planów na weekend (chociażby doprowadzić motocykl do ładu po zimie).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Szymon Na sąsiednim forum jeden osobnik właśnie dodał relację z takiego piłowania stalówki. Napisał, że poprawiło elastyczność i przepływ, ale po jakimś czasie pomimo tego, że nie dociskał zabardzo skrzydełka się rozjeżdżały co raz bardziej aż pióro przestało pisać... Szkoda. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...