Skocz do zawartości

Sonnet Big Red Great Expectations


Gość

Polecane posty

Chciałbym dodać moją pierwszą recenzję. Będzie pewnie lekkim odstępstwem od tradycyjnej jej formy. Nasza polonistka męczy nas schematami różnych wypowiedzi pisemnych i zrobię wyjątek i napiszę nie tak jak wymaga tego schemat. Mam nadzieję, że nie porobię po drodze błędów a lektura będzie przyjemna.

Przedmiotem recenzji jest moje trzecie pióro Sonnet Big Red. Jest to edycja limitowana której produkcja zakończyła się około 15 Czerwca 2016 roku. Piórko trafiło do mnie 30 Listopada 2016 roku. Ostatnia nie wystawowa sztuka trafiła właśnie do mnie. W tym miejscu muszę pochwalić sklep piszesz.pl za super kontakt, niesamowitą obsługę i poczucie humoru. Pióro mam już prawie 4 miesiące sądzę, że mogę się na jego temat wypowiedzieć ?

Postanowiłem w końcu kupić porządne pióro marzyła mi się złota stalówka. Moje oszczędności nie były największe, więc długo szukałem czegoś dla siebie i ładnego i w przystępnej cenie. Udało się!

Po kłótni z kurierem DPD. Co jest długą historią na inny wątek. Pióro trafiło w moje ręce; długo na nie czekałem gdy tylko otworzyłem pudełko serce zaczęło mi mocniej bić.
20170227_153924.jpg
20170227_153945.jpg
Przyszło  w klasycznym starym jeszcze nie zmienionym pudełku Parkera w kolorze złota. Kurpus pokryty czarnym lakierem wykończony na wysoki połysk, sekcja pokryta lekko matowym lakierem. Na końcu zarówno skuwki jak i sekcji lekki czerwony akcent. Dzięki temu pióro jest śmiało można powiedzieć klasyczne, ale z nutką nowoczesności.
20170227_155105.jpg

Stalówka to 18K złoto platerowane Palladem z moim zdaniem ciekawym, charakterystycznym dla serii Sonnet grawerem w kratko-rąby czy coś w takim stylu? (w każdym razie projektant się popisał)

Poniżej jakieś moje codzienne bazgroły??✒

20170227_070409.jpg

20170227_070309.jpgZ piórem nie mam żadnych problemów, stalówka mokra lecz nie soczysta, czasem zdarza się jej fragment bardzej od serca machnąć, ale bardzo sporadycznie. Problem jaki może przeszkadzać to rysowanie się. Jest to lakier więc zawsze coś się będzie rysowało. Używam codziennie siedzi w futerale nie lata luzem w plecaku być może ławka robi swoje...

Edytowano przez Gość
E
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, MarcinEck napisał:

Pióro niebrzydkie, recenzja ciekawa, gratulacje więc.

PS. Proponuję marzyć na przyszłość przez "rz", polonistka się ucieszy...

PS2. Jakiego atramentu używasz?

Wiedziełem, że przy tak długiej wypowiedzi zrobię jakiś błąd. Poprawiony w każdym razie...

Używam atramantu Montblanc Royal Blue.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, ale to takie belferskie nawyki, mam nadzieję, że się nie gniewasz...

Pytałem o atrament, bo bardzo ładny kolor, gratuluje wyboru.

Pelikanowski Royal Blue jest mniej ciekawy (ale za to cenę ma zdecydowanie atrakcyjniejszą...)

Dosyć niechętnie patrzę na współczesne Parkery, ale ten Twój mi się bardzo podoba

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, MarcinEck napisał:

Przepraszam, ale to takie belferskie nawyki, mam nadzieję, że się nie gniewasz...

Pytałem o atrament, bo bardzo ładny kolor, gratuluje wyboru.

Pelikanowski Royal Blue jest mniej ciekawy (ale za to cenę ma zdecydowanie atrakcyjniejszą...)

Dosyć niechętnie patrzę na współczesne Parkery, ale ten Twój mi się bardzo podoba

Po to tu jesteśmy żeby sobie pomagać również w kwestiach błędów, które każdy z nas popełnia. Pióro w gruncie rzeczy wybierała mama; ja zastanawiałem się nad nieco innym modelem.

Atrament istotnie ma niemałą cenę, ale kupiłem go na pół z tatą. Jego pióro widziało ten kałamarz jakieś 1 lub 2 razy więc źle na tym nie wyszedłem ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Topaz napisał:

Fajna recenzja, fajne zdjęcia. Dopisz dalszy ciąg na koniec roku szkolnego, ciekaw jestem, czy się powyciera (czego nie życzę) i jak dotrze się stalówka.

Napiszę jak będzie po egzaminie w kwietniu. Jak na razie nie ma żadnych odprysków czy czegoś w tym stylu.?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...