Skocz do zawartości

Zakup nowego pióra w granicach 200 zł


Polecane posty

Witam,

chciałbym prosić o polecenie jakiegoś pióra do codziennej pracy. Do tej pory od dobrych kilkunastu lat pisałem piórem Parker Frontier - wiem że na forum są różne opinie na jego temat, ale jak dla mnie rewelacja. nigdy mnie nie zawiodło, a nosiłem je i w torbie i zabierałem na szybkie notatki ze spotkań, a także na różnego rodzaju szkolenia / kursy gdzie bardzo dużo nim pisałem. Tylko niedawno mechanizm dzięki któremu trzyma się skuwka wyrobił się i teraz już sama spada.
Kwota w granicach 200 zł. max 250 zł. Nie zależy mi na wydawaniu ja najwięcej. Liczy się stosunek jakości do ceny.
Najczęściej będę korzystał z niego w pracy, podczas spotkań, robienia notatek etc. - czyli zbyt dużo nie piszę. Ale jak są szkolenia konferencje to już znacznie więcej więc jakieś ciężkie nie powinno być.

Moim dotychczasowym piórem pisze się rewelacyjnie, bardzo przyjemnie. Następne mogłoby być "tak samo piszące"
Co do grubości to trudno mi się wypowiedzieć - po prostu nie wiem jak to wygląda w porównaniu z tym co mam. Ale nie może być zbyt grubo piszące.
Pióro musi być na naboje, najlepiej długie (takie jak miałem w Parkerze, zapewne inne firmy mają swoje odpowiedniki)

przeglądając forum oraz Internet to często przewijała się nazwa Waterman Hemisphere - cena jego mieści się w założonych przeze mnie granicach, ale też ma kilka rodzajów stalówek, to nawet nie wiem która z nich.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem Hemisphere do codziennej pracy jest super. Stalówka F - z założenia cienko pisząca - to żaden problem. Do 150 zł możesz nawet na aukcjach wyhaczyć ten model. Nie wiem natomiast jak z nabojami. Mogę gadać głupoty ale PODOBNO Waterman wycofuje ze sprzedaży długie naboje. PODOBNO. Bardziej cienką kreskę będziesz miał w Sheafferze Intensity i 300. Są jednakże nieco cięższe niż Intensity. Podałem przykłady piór których osobiscie używam. Koledzy bardziej obeznani na pewno podadzą Ci więcej propozycji.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z innej beczki - Sheaffer GC 300. Prestiżowo wygląda, czujesz że masz pióro, a nie piórko, zadziwiająco dobra jakość w stosunku do ceny i najlepiej stalówka M (F-ka lekko drapie). Pisze się rewelacyjnie, cicho i gładko sunąca stalówka, a cena niewygórowana.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak będę szedł do sklepu zobaczyć jak leży w ręce, chce mieć już jakieś typy wybrane.
Waterman Hémisphère CT ze stalówką F nie piszę zbyć cienko? można gdzieś znaleźć jakieś porównania? Wygląd zewnętrzny bardzo mi się podoba.
Wygląd Sheaffer GC 300 ładnie wygląda, cena dobra - standardem jest że stalówką M lepiej "pisze" niż F?. A które byłoby lepsze pióro 
Lamy Studio ładne, ale już znacznie droższe niż zakładałem. Musiałby mi inne nie pasować jak będę oglądał  w sklepie żeby dokładać pieniądze.

P.S.
a jakie sklepy internetowe polecacie, żeby kupić pewne pióro, nie martwić się o ewentualną gwarancje, a także żeby  nie było podróbek etc.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U Sheaffera nie słyszałem o długich nabojach.  Trzeba pamiętać o tym, że ta firma opracowała swój własny standard nabojów i konwerterów. Zwykle "międzynarodowe " nie będą pasować. Żeby było "po taniości " - opcja igła plus strzykawka plus kałamarz inkaustu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, forum_tg napisał:

Zapytam o naboje do pióra Waterman Hemisphere -  można bezproblemowo kupić w wersji długiej oraz jak wspomniał wcześniej Petrov mają je wycofywać? a do Sheaffer GC 300 można kupić długie naboje?

Starsza wersja Hemisphere może być ładowana długimi nabojami Pelikana, nowa chyba też ale nie jestem pewny. Co do Sheaffera to do większości modeli powinny pasować długie Pelikany. Wejście jest to samo, ale nabój może nie pasować ze względu na wewnętrzne ukształtowanie korpusu pióra.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, VojtasK napisał:

U Sheaffera nie słyszałem o długich nabojach.  Trzeba pamiętać o tym, że ta firma opracowała swój własny standard nabojów i konwerterów. Zwykle "międzynarodowe " nie będą pasować. Żeby było "po taniości " - opcja igła plus strzykawka plus kałamarz inkaustu.

Sheaffer po prostu na inny kształt naboju, ale wejście jest dokładnie takie samo jak w przypadku europejskich nabojów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz co producent, to nabój... Wiem że jakaś ograniczona wymiennośc istnieje, ale przez takie zróżnicowanie poważnie zaczynam oddalać mysl kupienia mamie pióra Platinum... bo nigdzie nie ma tych adapterów na europejskie naboje. A jak są to za przesyłke trzeba zapłacić 15 usd i czekać do 45 dni...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to upierdliwe ale możesz kupić naboje Platinum i potem napełniać strzykawką. W zależności od intensywności pisania wytrzyma od tygodnia do miesiąca jak nie dłużej. Myślałem też, że to średni pomysł, ale sam tak napełniam pióra i wiele zachodu z tym nie ma. Do pojemnika z naboju więcej wejdzie niż do pompki.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, jurher napisał:

Może to upierdliwe ale możesz kupić naboje Platinum i potem napełniać strzykawką. W zależności od intensywności pisania wytrzyma od tygodnia do miesiąca jak nie dłużej. Myślałem też, że to średni pomysł, ale sam tak napełniam pióra i wiele zachodu z tym nie ma. Do pojemnika z naboju więcej wejdzie niż do pompki.

 

 

Potwierdzam, według mnie strzykawka i butelka atramentu to rozwiązanie nie mające sobie równych. System tłokowy jest fajny, ale jako mający więcej części z biegiem czasu,  w końcu ulegnie awarii. Nabój zaś... po prostu można wyrzucić :)                      

Edytowano przez Karellen
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Systemy tłokowe mnie drażnią. Są małe i wiecznie mają jakieś kaprysy, aż w końcu się psują. Oprócz jednego (gdzie mam konwerter) z moich ośmiu (w tej chwili) piór Lamy Safari, we wszystkich mam standardowe naboje Lamy, które opróżniłem z oryginalnego niebieskiego atramentu i napełniłem takim, jaki chciałem, strzykawką z igłą. Przy odrobinie wprawy taka operacja, włącznie z myciem strzykawki i igły, nie zajmuje więcej czasu niż napełnienie tłoczka i wytarcie go z atramentu. Poza tym, jak napisał Jurher, do naboju wchodzi więcej atramentu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Karellen napisał:

Potwierdzam, według mnie strzykawka i butelka atramentu to rozwiązanie nie mające sobie równych. System tłokowy jest fajny, ale jako mający więcej części z biegiem czasu,  w końcu ulegnie awarii. Nabój zaś... po prostu można wyrzucić :)                      

Owszem. ja nie widzę w tym problemu, ale mamie nie będę robił prezentu gdzie będzie musiała się bawić ze strzykawka i atramentem. Jednak zalezy mi na komforcie użytkowania.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to nie szukaj jakichś wynalazków, do których musisz mieć specjalne, trudno dostępne naboje, albo szukać adaptera. Po prostu ogranicz wybór do tych piór, które są na naboje uniwersalne. Ja tam bym się skłaniał w stronę jakiegoś Watermana :)

Edytowano przez Kleks
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli mogę przyjąć że nie ma planów wycofania długich nabojów do Waterman Hemisphere? 

a czy w podobnej cenie pióra da się jakieś sensowne pióro Parkera kupić? Jak oceniacie: Parker URBAN Premium lub Parker IM Premium?

Edytowano przez forum_tg
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde, mam wrażenie że marudzisz. Nie obraź się ale net masz, wiadoo co jest na jakie naboje, co na uniwersalne, co na dedykowane, co ile kosztuje, narzuć sobie ograniczenia, cene i wyjdą Ci dwa trzy modele. I wówczas się zastanó, który kupić. Do 200 zł znajdziesz kilka dobrych piór. Jest nowa seria Parkera (2016), jest bardzo dobrze piszący w kilkunastu wersjach kolorystycznych Pilot MR, jest Sheaffer GC100 (np. w wersji winter - kobieca), jest LAMY w kilku modelach. Z doświadczenia wiem, że w prezentach liczą się intencje i mam ana pewno będzie zadowolona. Mój faworyt to Pilot MR. Wydasz mniej niz 100, reszte możesz przeznaczyć na atrament, tłok, naboje, etui skórzane itp.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...