Skocz do zawartości

Jak wyjąć spływak?


Gość

Polecane posty

Witam 

Mam pytanie- jak rozpoznać czy spływak jest połaczony gwintem czy na wcisk z sekcją? Pytam z ciekawości, na tą chwilę znam przykład na Parkerach tzn. wiem, że Vector jest na wcisk, Sonnet na gwint, Doufold na wcisk. Skąd się tego dowiedzieć. Jest jakaś strona? Czy po prosty próbujemy odkręcić, jak nie podziała to szczypce w rękę i z duszą na ramieniu do dzieła?? Prosiłbym jakieś informacje dla laika...?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Aventador13 napisał:

(...)  najpierw próbować odkręcić, a jak nie idzie, no to wyciągnąć.

Dokładnie tak. Jest szansa, że jak spływak jest na wcisk to i przy próbie odkręcenia wyjdzie. Tylko trzeba to robić jak saper - powoli i z wyczuciem - co by niczego nie urwać. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, herbatnick napisał:

Dokładnie tak. Jest szansa, że jak spływak jest na wcisk to i przy próbie odkręcenia wyjdzie. Tylko trzeba to robić jak saper - powoli i z wyczuciem - co by niczego nie urwać. 

O i tu niekoniecznie. Bo w Watermanie Hemisphere jak ktoś się zaweźmie to przy próbie odkręcania połamie spływak. Jest na wcisk, ale nie jest okrągły w przekroju (ma lekko podpiłowaną jedną stronę).

Dlatego pierwszym krokiem byłoby według mnie wspomniane już wcześniej przeszukanie internetu na temat budowy danego pióra i przestudiowanie tego. Zawsze można wpisać w google "model pióra + dissasembly" i też da sie znaleźć materiały video które, pokazują jak dane pióro rozłożyć.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Szymon napisał:

O i tu niekoniecznie. Bo w Watermanie Hemisphere jak ktoś się zaweźmie to przy próbie odkręcania połamie spływak. Jest na wcisk, ale nie jest okrągły w przekroju (ma lekko podpiłowaną jedną stronę).

Właśnie sprawdziłem i nie udało mi się złamać spływaka w Hemisphere siłą nawet większą niż ta, która jest potrzebna do odkręcenia tego elementu w innym piórze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Aventador13 napisał:

Właśnie sprawdziłem i nie udało mi się złamać spływaka w Hemisphere siłą nawet większą niż ta, która jest potrzebna do odkręcenia tego elementu w innym piórze.

Dlatego zaznaczyłem, że jak ktoś się uprze ;)

Ale przykład Hemisphere wskazuje, że z tym odkręcaniem to trzeba uważać. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...