Skocz do zawartości

Pelikan 4001 Royal Blue – recenzja uczniowska


mahda404

Polecane posty

"162V38y.jpg
Jako, iż moja poprzednia recenzja spotkała się z wieloma pozytywnymi reakcjami, spróbowałam stworzyć kolejną. Niestety nie było to takie proste, ponieważ z reguły używam na raz maksymalnie jednego atramentu. Jednakże, potrzebowałam „odpoczynku” od ciemnego atramentu i kupiłam Pelikana 4001 Royal Blue.

Atrament znany wielu, wielu pióro maniakom. W teorii łatwo dostępny. W praktyce znalazłam go dopiero w trzecim odwiedzonym przeze mnie papierniczym. Ma dość dobre właściwości. Nie przebija na słabszych papierach(czego test poniżej), dość szybko wysycha(co jak dla mnie jest plusem), ma dość przyjemny dla oka kolor, choć no trochę za jasny J.Cenowo wypada bardzo dobrze.

Kupując go otrzymujemy 30ml atramentu, zapakowanego w ładny kałamarz. Opakowanie dość przyjazne dla oka i eleganckie, chociaż dla mnie jako osoby co się jakiś czas „bawiła” grafiką komputerową rażący jest ten element dyfuzji, który momentami wygląda jakby był krzywo wycięty z Photoshopa. Ale nie mnie oceniać obrazki na opakowaniach.

Zapach szczerze mówiąc lekko przypomina stęchlinę. Są to moje własne odczucia :D Podoba mi się nawet. Z trudem schodzi przy użyciu powszechnie dostępnych wymazywaczy,  choć tego nie wymagam, bo przecież tego producent nie zagwarantował ;)

Podsumowując: Atrament jest wart swej ceny. Powiedziałabym nawet że jak na jakość jaką otrzymujemy, jest on nawet za tani(choć możliwe ze jakby policzył ile kosztuje za 100ml to by wyszło może inaczej :D).Jest to atrament do którego mogę powiedzieć że wracam z sentymentem, ponieważ był to akurat drugi atrament w kałamarzu jaki kupiłam w życiu. Póki pisałam nim w Vectorze sprawdzał się nawet nieźle, jednakże teraz w Plumixie(którym pisałam teksty próbne)jest nieco za suchy.

ffchoKg.jpg

UfBPikf.jpg

Wiem, że recenzji tego typu było wiele, ale uwierzcie mi lubię pisać :D

edit:Powinno być nie przebija aż tak na słabszych papierach :) )

Edytowano przez mahda404
Wstawiony źle element HTML
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...