Skocz do zawartości

Jakie stalówki? Kaweco Classic Sport / Platinum Preppy / Pilot Plumix


Polecane posty

Dokładnie tak :D Najbardziej to przeszkadza typ stalówki. Italic średnio się sprawdza do szybkich notatek.  Przynajmniej u mnie.  Najgorzej jest z literkami typu L gdzie jedna kreska wychodzi cieniutka bardzo a druga dużo grubsza.  I mocno zaokrąglone też średnio wychodzą typu O bo Góra i dół albo lewo i prawo są grubsze xD Ale to  na pewno nie jest wadą tego pióra tylko raczej używa się do czegoś innego tego pióra plus wcześniej takim nie pisałem.  W połączeniu z moim pismem wygląda to...  No nie wygląda :D Dziś wieczorem postaram się wrzucić próbkę z porównaniem do pióra wiecznego  z tesco (5 zł)  i pióra kulkowego  na naboje (5 zł 3 sztuki w biedronce).  Póki co czekam na pozostałe paczki.  Kaweco dotrze w tym tyg a chińczyki pewnie za 3 tyg dopiero :/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plumix ma stalówkę typu stub a nie italic. Italic nie ma tych delikatnych zaokrąglonych brzegów. To różnicowanie grubości lini to właśnie zaleta tego pióra. Dzieki temu pismo wygląda ładniej, zwłaszcza drukowane litery. Trzeba tylko znać podstawową zasadę: linie pisane pionowo w dół mają być grubsze od pozostałych. Czyli przy pisaniu w takim zeszycie w linie stalówka (to ścięcie) powinna być równolegle do linijek.  Powodzenia przy zabawie tym piórem :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kilku źródłach już widziałem różne podziały. Póki co próbuję ogarnąć pisanie tym ale niektóre linie są za grube jak do mojego pisma. Kupię potem F jeszcze pewnie a to M sprzedam za jakiś czas z kilkoma innymi piórami. 

Edytowano przez 9452130
Dopisanie
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...