Skocz do zawartości

Jakie stalówki? Kaweco Classic Sport / Platinum Preppy / Pilot Plumix


Polecane posty

Witam.

Planuję zamówić te 3 pióra.  Chciałbym się dowiedzieć jakie stalówki najleoiej wybrać do szybkiego notowania w dużych ilościach.  Zazwyczaj piszę w zeszycie w kratkę i piszę na 1,5 kratki bo 2 to jakieś za duże wszystko a jak w 1 nie da się odczytać. 

Zamówiłem Plumixa M.  Z tego co znalazłem w internecie jest trochę szerszy niż M Preppy.  A jak się ma do nich Kaweco? Chciałbym wiedzieć co wybrać jeśli mi ta M podpasuje.  Jedzie do mnie kilka chińczyków a z tego co czytałem wszystkie piszą zazwyczaj taką szeroką M więc się zastanawiam czy może F nie zamówić.  Chociaż lubię patrzeć jak mokra kreska się błyszczy zanim wyschnie no i przy XF i F z tego co widziałem chyba każdy atrament wygląda gorzej. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wszystkie te stalówki o których piszesz i do pisania maczkiem najlepiej spisuje się Preppy (Plaisir) ze stalówką 0,3. DO zamaszystych podpisów i w miarę cienkiej lini używam kaweco student ze stalówką EF a i tak jest grubsza i bardziej lejąca od 0,3 Platinum. Pilota M jest ok ale tamte dwa modele lepiej mi leżą do dużej ilości notatek.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To słabo.  Lubię jak stalówka całkiem obficie leje atrament. 

 

Mam wszystkie te stalówki o których piszesz i do pisania maczkiem najlepiej spisuje się Preppy (Plaisir) ze stalówką 0,3. DO zamaszystych podpisów i w miarę cienkiej lini używam kaweco student ze stalówką EF a i tak jest grubsza i bardziej lejąca od 0,3 Platinum. Pilota M jest ok ale tamte dwa modele lepiej mi leżą do dużej ilości notatek.

Zrobiłbyś jakieś małe porównanie ma jednej kartce? Chciałbym je zobaczyć właśnie obok siebie a akurat tych modeli znaleźć nie mogę nigdzie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Moje F do Kaweco jest bardzo suche, nie jestem z niej zadowolony.

Spotkałem się z opinią, że Sporty od Kaweco mają te stalówki bardzo nierówne i potrafi się pojawić baby bottom też. Ja swoje pierwsze Skyline sport zgubiłem i potem kupiłem to co mam teraz i mamw rażenie, że teraz stalówka jest znacznie lepsza (obie Fki). Nie jest to bardzo mokra stalówka, ale mi jak najbardziej odpowiada. Zawsze można doregulować, żeby była bardziej mokra (w drugą stronę gorzej).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Spotkałem się z opinią, że Sporty od Kaweco mają te stalówki bardzo nierówne i potrafi się pojawić baby bottom też. Ja swoje pierwsze Skyline sport zgubiłem i potem kupiłem to co mam teraz i mamw rażenie, że teraz stalówka jest znacznie lepsza (obie Fki). Nie jest to bardzo mokra stalówka, ale mi jak najbardziej odpowiada. Zawsze można doregulować, żeby była bardziej mokra (w drugą stronę gorzej).

Dorobiłem się do tej pory tylko jednego Kaweco Skyline (F) więc nie mam porównania do innych ale po kilku miesiącach pisania (na zmianę z innymi piórami) mam własne spostrzeżenia.

Cały czas wydaje mi się, że pióro się wyrabia i staje się bardziej suche. Nie ma na to wpływu zmiana atramentu bo od początku na zmianę używam kilku, piszę przeważnie w notatniku Oxford a kreska wydaje się coraz cieńsza.

W tej chwili mam włożony nabój Rotringa i kreska jest cienka i niezbyt mokra jak lubię :) w tej chwili nadaje sie do wypełniania formularzy.

Zauważyłem też, że Kaweco nie lubi płukania przy zmianie atramentu, potrafi przerywać podobnie jak na początku przygody.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem Mkę z Kaweco w Sporcie i Fkę w Studencie. W obu przypadkach baby bottom - w eMce bardziej, w F-ce mniej, więc bez delikatnego szlifu nie dało się pisać. Obie stalówki dość suche. do Mki straciłem cierpliwość i dałem kumplowi, który nie lubi mokrych piór.

Do F-ki się zabrałem ostrzej - lekko rozszerzyłem skrzydełka, pogłębiłem kanaliki w spływaku i teraz jest znacznie lepiej. Stalówka się wyrabia, ale to ostatnie Kaweco jakie kupiłem, więcej z ich stalówkami nie chcę mieć do czynienia. 

To się pewnie wyda śmieszne, ale moja ulubiona stalówka to Fka w Parkerze 45 (stalowa) narzeczonej. Miodzio. Inna sprawa, że niewiele piór z wyższej półki miałem w rękach :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Wyślij na prw  numer telefonu to zrobie Ci zdjęcie jak każde z tych piór pisze. Po za tym tutaj masz link z grubościami  stalówek  

https://www.gouletpens.com/nib-nook

Dzięki za zdjęcie z porównaniem.  

 

Nie wiem co robić.  Ten kaweco bardzo mi się podoba ale boję się o tą stalówkę.  Część osób mówi że pisze gładko i mokro a część że z oporem i jest sucha..  A jak bym chciał drugą opcję to mam już taki jeden gwóźdź który prawie atramentu nie podaje :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś w stanie udostępnić zdjęcia z porównaniem grubości kresek na forum? Też borykam się z podobnym problemem. A Pilota to zamiast Plumixa polecam chyba bardziej Penmanship, pióra praktycznie identyczne, tyle, że Plumix ma stalówkę stub, czego akurat nie lubię.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dzięki za zdjęcie z porównaniem.  

 

Nie wiem co robić.  Ten kaweco bardzo mi się podoba ale boję się o tą stalówkę.  Część osób mówi że pisze gładko i mokro a część że z oporem i jest sucha..  A jak bym chciał drugą opcję to mam już taki jeden gwóźdź który prawie atramentu nie podaje :D

Co do kaweco to możesz brać śmiało.  Firma po problemach ze stalówkami  zmieniło dostawce  z Bocka na firmę  JoWo.  Miało to miejsce niecałe  2 lata temu.  Ja mam stalówke ef i pisze cienko ale mokro.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje kaweco nie ma 2 lat. Stalówka była sprawdzana i podobno jest OK. Jednak moim zdaniem taką stalówkę można zaakceptować w chińczyku za kilkanaście PLN ale nie w piórze za przeszło 250 zł. Jak trochę przejdzie mi niechęć do tej marki to spróbuję dokupić M, może będzie lepiej.

Bardzo fajną Fkę mam za to w Sheaffer Prelude - cienka, mokra i aksamitnie sunie po papierze.

Pozdrawiam

Mirek

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

M raczej za grube będzie tym bardziej.  Zastanawiam się czy Plumix M za gruby nie będzie do pisania na codzień.  Kaweco chcę z ef/f ale nie wiem czy ryzykować bo za jego cenę mam kilka kilka Preppy gdzie nigdy się nikt na stalówki nie skarży. Tylko ten wygląd...  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

M raczej za grube będzie tym bardziej.  Zastanawiam się czy Plumix M za gruby nie będzie do pisania na codzień.  Kaweco chcę z ef/f ale nie wiem czy ryzykować bo za jego cenę mam kilka kilka Preppy gdzie nigdy się nikt na stalówki nie skarży. Tylko ten wygląd...  

To kup z ebay  płatnym plaisir  albo balance- super pióra warte każdej złotówki na nie wydanej

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem dziś Preppy M i BB. BB z atramentem lamy neon lime idealny jako podkreślacz jest. Gorzej z M,  nie wiem co z nim zrobić.  Nie wiem jak się nazywa ten płaski typ stalówki bez kulki ale pisze się tym jak gwoździem a zależnie od tego w którą stronę pióro idzie jest różna grubość kreski co przy moim piśmie skutecznie uniemożliwia notowanie :/ Będę chyba musiał się z kimś wymienić za f albo xD stalówką.  Jak się ktoś znajdzie oczywiście.  Preppy zamówiłem za 19 0.3 czarne z czarną stalówką.  I chyba zaraz zamówię F kaweco :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...