Skocz do zawartości

Tani eyedropper


Polecane posty

Proszę, porównanie całej rozmiarówki Plumixów. Moje egzemplarze ze stalówkami B oraz BB mają problemy ze startem. Ten ciemniejszy fragment przy B to po prostu efekt tego, że nie zebrałem nadmiaru atramentu ze spływaka po zamoczeniu w kałamarzu.

Edit: Argh... nie chce się wstawić, zaraz powalczę.

Edit 2: Dobra, po prostu wstawiam link: [klik]

Edytowano przez Fiamat
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 88
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

 

Szymon jeśli można zapytać, gdzie kupowałeś  Wing Sung 65?

Wydaje mi się, że, 9452130 , to po 1.5 USD kupował te Jinhao a nie Wing Sung.

Ja bralem stad:

http://www.ebay.com/itm/331877789256?_trksid=p2057872.m2749.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

Spróbuj negocjować cenę (make offer), ja kupiłem po 7,5 USD

 
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Plumixem trzeba uważać jeśli chodzi o przerobienie na zakraplacz. W moim na "dupce" jest mały otworek. Jest tam takie wgłębienie - pewnie końcówka wtryskarki do formy tam wchodzi - i chyba miało ono być zaklajstrowane całe, ale akurat w moim egzemplarzu jest na połowie obwodu szpara.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie pomocnicze do doświadczonych. Czy zamiast smaru silikonowego można użyć wazeliny żeby uszczelnić eyedroppera? Ktoś wspominał, że tak zrobił, tylko pytanie, czy to nie będzie jakoś w dłuższym okresie źle wpływać na którąkolwiek część pióra. 

Pytam żeby się upewnić

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja użyłem kremu do rąk Neutrogena i sprawuje się bardzo dobrze.  Ogólnie im gęstsze coś tym powinno być lepsze.  Plastikowi raczej smary nie powinny szkodzić.  A czy reagują jakoś z atramentem można sobie sprawdzić na małej ilości.  Smar do przekładni powinien być spoko do tych celów ale będę testować różne rzeczy jak przyjedzie ponad 10 chińczyków :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to mały opdate.

Przyszedł Wing Sung 659. Przyszedł jeden (zamawiałem dwa). Na szczęście dogadałem ze sprzedawcą i drugi juz leci. Nie nadaje się na eyedroppera, bo ma malutki otworek w korpusie (problem taki jak wspomniany przy okazji Plumixa zdaje się). Ciekawe, czy jest to stała cecha tych piór, czy może drugi przyjdzie bez dziurki. Ogólnie pisze się tym nieźle, ale konwerter jest trochę taki bylejaki, więc rozważam zaklejenie tego otworku jakiś tak, żeby się nie rzucało w oczy i przerobienie na eyedroppera tak czy inaczej.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Wygląda świetnie! Zastanawiałem się ostatnio nad Wing Sungiem 698, bo to piston filler, ale może takiego kupię, wyjdzie dużo taniej. A też fajny demonstrator.

@Szymon Mógłbyś zdradzić co to za atrament?

Wygląda fajnie, ALE!

Niestety po krótkiej obserwacji dochodzę do wniosku, że pióro nie nadaje się na eyedroppera. Podczas pisania atrement zaczyna dosłownie wycekać przez stalówkę. Trzymianie pióra stalowką w dół sprawia, że tworzy nam się z boku stalówki (między nią i spływakiem) kropla atramentu i po chwili wali soczystym kleksem na papier. Próbowłem zmniejszać ilość atramentu w korpusie, ale niestety nawet jak odciącnąłem i zostawiłem wypełnione poniżej połowy objetości korpusu, to problem dalej miał miejsce.  :/

Coś jest nie tak z tym piórem jako eyedropperem.

Atrament to Pelikan 4001 Dark Green.

Pozostanie używać pióra jako demonstratora z dołączonym konwerterem po prostu...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Szkoda :( z konwerterem nie wygląda tak fajnie. 

No niestety. 

 

Ale musze pogrzebać gdzieś po necie, może da się coś z tym zrobić. Jak przyjdzie drugie, to zobaczę czy ma ten sam problem. Podejrzewam, że będzie miało, bo tu jest to samo na obu dołączonych do pióra sekcjach ze stalówką.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że podobny problem miałem w Kaweco Sport transparentnym. Atrament przeciskał się pomiędzy transparentną sekcją a czarnym spływakiem. Uszczelniłem styk tych dwóch elementów (wokół otworu którym atrament spływa w kierunku stalówki) smarem silikonowym i działa już ponad rok. Co prawda u mnie nie było to tak obficie, ale problem chyba podobny. Może da się uszczelnić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Wydaje mi się, że podobny problem miałem w Kaweco Sport transparentnym. Atrament przeciskał się pomiędzy transparentną sekcją a czarnym spływakiem. Uszczelniłem styk tych dwóch elementów (wokół otworu którym atrament spływa w kierunku stalówki) smarem silikonowym i działa już ponad rok. Co prawda u mnie nie było to tak obficie, ale problem chyba podobny. Może da się uszczelnić.

Dzięki za poradę. Spróbuję.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fashion Transparent Fountain Pen School Supplies Inks Black 0.038mm Office Supplies Office Accessories Pen
http://s.aliexpress.com/eEFRvUNr
(from AliExpress Android)

Z tego co widzę możliwe że będzie lepszy niż Wing Sung 659 jako eyedropper a jest sporo tańszy. Nie ma nazwy a  od pół roku jest dostępny.  Aż dziwne że nikt go jeszcze nie testował :D Zamówiłem i czekam. Jak kiedyś przyjdzie to pewnie zrobię recenzję. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.


×
×
  • Utwórz nowe...