Skocz do zawartości

Tani eyedropper


Polecane posty

W moim piórze z tesco za 5 zł nic nie trzeba robić. Gwint trochę kremu do rąk i działa bez najmniejszego problemu. Pisze świetnie i można machać i kropelki nie uroni. Kaweco classic sport przy nim to ładna kupa i nic więcej. Nie dość że jak się pomacha to pluje atramentem to jeszcze pisze dużo gorzej bo musi być dociśniete do papieru żeby nie miało problemów z początkiem kreski/litery. Przyszło mi już ok 10 chińczyków i wszystkie są lepsze jeśli chodzi o jakość pisania. Najbardziej zaskoczył mnie jinhao 599 (kopia lamy vista). Pisze cienko i nigdy nie przerwywa a sama jego masa starcza jako docisk do papieru. Jinhao 321 miało niby cienko pisać ale coś nie wyszło :D Pisze mniej więcej jak pióro z tesco, cena podobna, ale za to wygląda poważniej. Kaweco póki co ani nie pisze z nabojem, ani jako eyedropper się nie nadaje. Już  dawno nie miałem takiego uczucia wyrzucenia pieniędzy w błoto. Plumixy za to fajnie się sprawują jako eyedroppery. Jednego noszę z czarnym atramentem do pracy gdzie w różnych warunkach działa i żadnych problemów. Muszę jeszcze przetestować Pilot petit 1. Ale też pewnie się lepiej sprawdzi niż to Kaweco. 

 

Jako że wątek jest o tanich eyedropperach to polecam. 

Pióro tesco. 5zl i znosi wszystko. Można kilka dni nie pisać i startuje bez żadnego problemu. Minus że wygląda dziecinnie. 

Jinhao 599 transparent. Konwersja taka sama jak w lamy Vista opisana już kilka postów wyżej. Jedno z moich ulubionych. Kosztuje grosze a pisze świetnie  

Pilot Plumix. Bardzo fajne pióra z trochę innymi stalówkami. Na początku musiałem się przyzwyczaić do pisania nimi bo jakoś nie fajnie to wychodziło. Trzeba pamiętać o zaklejeniu małej dziurki na "dupce" pióra. Wystarczy kropelka kropelki. Ja użyłem w żelu bo łatwiej było wypełnić dziurkę i na równo klej zostawić tak żeby nie nalać go do środka.  

 

Platinum preppy. Konwersja bez problemów. Po konwersji jak w poprzednich przypadkach żadnych problemów. Używam czarnego z czarną stalówką i czarnym atramentem. Wygląda bardzo fajnie to. 

Mam jeszcze kilka ciekawych piór do potestowania jako eyedroppery. Będę co jakiś czas w tym wątku pisać co daje radę bez problemu a za co nie warto się brać :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 88
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Dnia 24.02.2017 o 07:13, 9452130 napisał:

Fashion Transparent Fountain Pen School Supplies Inks Black 0.038mm Office Supplies Office Accessories Pen
http://s.aliexpress.com/eEFRvUNr
(from AliExpress Android)

Dotarło również do mnie to pióro. Firma która produkuje je to Penton z tego co widać na kartoniku. Pisze fajnie ale nie jest to EF jak widnieje na stalówce tylko raczej cienkie M. Na dniach testować będę jak się sprawdzi jako eyedropper ale myślę po konstrukcji że nie powinno być problemów. :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9452130, czy mówiąc o piórze z Tesco za 5zł, mamy na myśli to pióro?

Szs7XMF.jpg

Bo ja mam takie i myślałem też o przerobieniu go na eyedropper, ale się waham. Po pierwsze, gwint łączący korpus z sekcją jest dość gruby i luźno spasowany, a poza tym, te pióra nie występują w wersji bezbarwnej, więc wyglądać będą raczej średnio. Na plus, może dałoby się go uszczelnić przez zastosowanie uszczelki, czego np. w Lamy zrobić nie można.

Zgadzam się też z Tobą w kwestii "chińczyków", bo sam mam ich dużo i niektóre piszą jak pióro za tysiąc złotych, choć kosztowały trzysta razy mniej. Ciekawe natomiast jest to, co piszesz o Kaweco. :blink: Nigdy nie miałem pióra tej marki, ale sądząc po większości opisów i opinii, tak się dziać nie powinno. Co oczywiście nie znaczy, że się z Tobą nie zgadzam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Kleks napisał:

9452130, czy mówiąc o piórze z Tesco za 5zł, mamy na myśli to pióro?

Szs7XMF.jpg

Bo ja mam takie i myślałem też o przerobieniu go na eyedropper, ale się waham. Po pierwsze, gwint łączący korpus z sekcją jest dość gruby i luźno spasowany, a poza tym, te pióra nie występują w wersji bezbarwnej, więc wyglądać będą raczej średnio. Na plus, może dałoby się go uszczelnić przez zastosowanie uszczelki, czego np. w Lamy zrobić nie można.

Zgadzam się też z Tobą w kwestii "chińczyków", bo sam mam ich dużo i niektóre piszą jak pióro za tysiąc złotych, choć kosztowały trzysta razy mniej. Ciekawe natomiast jest to, co piszesz o Kaweco. :blink: Nigdy nie miałem pióra tej marki, ale sądząc po większości opisów i opinii, tak się dziać nie powinno. Co oczywiście nie znaczy, że się z Tobą nie zgadzam.

Gdyby to było to, to pół biedy. To moje wygląda jak dla 5 latka. W tym wątku wstawiłem jego zdjęcia na pierwszej stronie.  Ale za to fajnie się nim pisze. Może czeka go jakieś malowanie niedługo :D

 

 

1 godzinę temu, Aventador13 napisał:

Większość stalówek Kaweco jakie miałem wymagały poprawek. Mają fatalną kontrolę jakości, o ile w ogóle ją mają. Nie poleciłbym tych piór nikomu do rozpoczęcia przygody z piórami, bo by się zniechęcił już na początku.

Ja niestety słabo trafiłem. A chlapanie atramentem dyskwalifikuje je do użytku jako eyedropper. A z nabojem średnio wygląda. Chociaż ten plus że jak ciekł to nie miał problemu z startowaniem. Póki co ląduje gdzieś głęboko w szufladzie i może kiedyś przyjdzie czas na jakieś poprawki

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Kolego Kleks, pomoże zwykły zimering (gumowa, mała uszczelka) od zespołu wodnego z piecyka gazowego PG-6.

Dokładnie takie samo pióro w ten sposób przerobiłem. Zalane atramentem Pelikan, brązowym. Bez dodatkowego uszczelnienia.

Zobaczymy, jak długo będzie trzymać.

DSC_0753.JPG

Edytowano przez elpapiotr
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.03.2017 o 09:55, Kleks napisał:

O, właśnie o czymś takim myślałem. Spróbowałbym jednak z jakimś innym materiałem, z którego dałoby się wyciąć uszczelkę, żeby tak nie wystawała :D Myślałem o skórze, ale nie wiem, czy by nie przesiąkała...

Witam.

Zainspirowany grymaszeniem kolego Kleks na wystającą uszczelkę, ale i podszkolony "instrukcją" https://www.jetpens.com/blog/how-to-do-an-eye-dropper-pen-conversion/pt/308

przerobiłem pióro ponownie :

Teraz jest dobrze - inny, cieńszy oring wpasował się odpowiednio.

Aha - pióro nie przeciekało do tej pory.

 

DSC_0763 kopia.jpg

Edytowano przez elpapiotr
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Wooow! Nada się, jak najbardziej! Przy okazji będzie świetnie wyglądało. Bo największym zmartwieniem jest zawsze gwint. Nawet jak się go uszczelni wazeliną, albo innym smarem silikonowym, to albo już przez samo to wygląda brzydko, albo atrament i tak częściowo w niego włazi, co... Też wygląda brzydko. Poza tym, przy każdym rozkręcaniu i napełnianiu, trza czyścić i smarować na nowo. Tymczasem tutaj, gwint się kończy i jest jeszcze (na oko) trzy milimetrowy kawałek, na który można nałożyć jakąś uszczelkę. No bajka :D Jedyne pytanie, jak toto pisze? Kupuj Waść! Ja już kupiłem! Przyjdzie... Eeee... 25 Maja.

Edytowano przez Kleks
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.


×
×
  • Utwórz nowe...