Skocz do zawartości

Tani eyedropper


Polecane posty

Witam. 

Szukam taniego pióra (najlepiej do 50 zł). Najlepiej jakiś eyedropper żeby nalać raz atramentu i mieć spokój jakiś czas.  Dobrze jakby było przystosowane do tego fabrycznie.  

Udało mi się zrobić coś takiego z taniego pióra z tesco. Ale wolałbym coś przezroczystego i z lepszą stalówką.  Najlepiej jakieś F.  

 

 

f6Lo9NH.jpg

TeIpc48.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 88
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Dnia 16.02.2017 o 16:36, 9452130 napisał:

To ma być ice sport czy classic sport?  Czym się różnią?  To są typowe eyedroppery? Zalewam tusz i nie muszę kombinować z uszczelnieniem jak w preppy? 

Ice Sport różni się od wersji Classic tylko tym, że sekcja i skuwka są kolorowe. Nie mają też stalówki pozłacanej.

To nie są typowe eyedroppery, ale ja nie stosuje uszczelnienia, a mimo to nigdy nie zdarzyło mi się, aby pióro przeciekało.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W czasie zamawiania w uwagach wpisz jaką stalówkę. Preppy raczej będzie miał stalówkę cieńszą, bo japończyki mają cieńsze stalówki o jeden rozmiar w porównaniu z europejskimi.

 

PS. Ja pisałem do sklepu, bo chciałem EF stalkę i nie było problemu, jedynie musiałem kupić pióro z taką stalką, a w uwagach wpisać transparentne. 

Edytowano przez Karwak
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie stalówki polecacie najbardziej? Preppy pewnie będzie jak wół roboczy.  Czytałem że ma bardzo dobrą  stalówką jak na tą cenę.  Do 50 nie będzie nic lepszego do pisania dużej ilości notatek?

Lecą do mnie jeszcze chińczyki różne więc nie wiem nawet czy brać tego preppy bo kaweco kupię na pewno chociażby ze względów wizualnych bo bardzo ładne jest :)

Jinhao 599 x3,  X750, 321 i 886. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie trzy mają dobre stalówki. W plumixie to jest stub czyli taka ścięta stalówka, daje możliwość takiego bardziej ozdobnego pisania. Ale ciut gorzej radzi sobie przy szybkim pisaniu. Natomiast plumix ma najbardziej wygodną sekcję. Na Twoim miejscu kupiłbym wszystkie trzy :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Platinum Preppy EF jest bardzo dobre na zakraplacz. Mieści 3.4ml inku. Dziewczyna je odemnie "pożyczyła" i widzę je raz na dwa miesiące jak się atrament kończy, a pisze nim bardzo dużo. Gwint z braku smaru sylikonowego posmarowałem wazelią. Działa ;)

Kaweco wygląda super i chyba je sobie kupie. Chodzi za mną...

Jakbyś chciał kiedyś poszaleć i lubisz transparentne pióra to TWSBI są bardzo fajne. *klik*

Eyedroppery robią w Indiach. Znane firmy to np Serwex. Polecam ebaya :D 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już kupię kaweco to będę zbierać powoli na TWSBI jak pisałem w wątku powitalnym :D Bardzo fajne pióra i wiem że minimum jedno u mnie zawita.  

Pluminix więc raczej odpada.  U mnie pismo jak się da odczytać to już jest ok ale zazwyczaj często nie są nawet podobne do tego jak powinny wyglądać :D Szczególnie mam problem jak jest mn i jeszcze jakieś  r do tego to wychodzi taki pofalowany szlaczek.  

Ma ktoś może Preppy/Plumix F/M I pisał wcześniej  długopisem najlepiej z oryginalnym wkładem Zenith lub Parker.  Chodzi o te takie stare metalowy wkłady.  Co daje podobną grubość lini do nich? Najłatwiej mi się do tego odnieść chyba na ten moment bo mam ich zapas i dużo tym pisałem :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedno pytanko, bo ciągnie mnie do eyedroppera i chyba się skuszę. Jak w przypadku Kaweco Classic Sport wygląda sprawa pióra, które leży nieużywane. Chodzi mi o kwestię wysychania i parowania atramentu. Czy raz zalane pióro musi pisać dzień w dzień czy na przykład można je na jakiś czas odłożyć zalane atramentem i atrament w nim nie zniknie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dzięki wielkie za odpowiedź, chyba się skuszę, choć nie do końca odpowiada mi wzornictwo Kaweco, ale jak rozumiem to na tym poziomie cenowym jest to jedyna możliwa opcja. 

 

Zawsze można spróbować z Wing Sung 659. 

Do mnie właśnie jadą 2szt, z eBay i będę próbował Eyedroppera robić przynajmniej z jednego. ;)

 

Edytowano przez Szymon
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze Jinhao 599 jak uszczelnisz korpus może być fajny.  Do mnie jadą 3 sztuki na tortury.  Po 1,5 USD więc mocno szkoda nie będzie jak brzydko wyjdzie coś.  

 

Plumix podobnie cienki jak jak Preppy? Czyli jeśli bym chciał coś podobnego do zwykłych długopisów to potrzebuje minimum M w ich przypadku albo nawet B? 

 

Kaweco classic sport z tego co widziałem ma XF podobnej grubości to M Preppy. 

 

Co będzie najlepsze do pisania normalnego? Zazwyczaj piszę w zeszytach w kratkę.  Zazwyczaj na 2 kratki chyba że dużo i szybko trzeba pisać to na jedną mniejszymi literkami.  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.


×
×
  • Utwórz nowe...