Skocz do zawartości

Dobry wieczór


9452130

Polecane posty

Witam wszystkich.  

Jestem Marcin.  Znalazłem was przypadkiem  szukając informacji o jakimś  długopisie...  Potem zobaczyłem przypadkiem recenzję  jakiegoś tuszu, zobaczyłem dział o tanich piórach i stwierdziłem że czas na przesiadkę na coś fajniejszego niż zwykły długopis.  Z chin leci do mnie już 5 piór a czekają  na nie już różne atramenty od Pelikana plus blueblack od hero. W najbliższym czasie planuję  jeszcze nabyć Private Reserve: Electric D.C. Blue ale nigdzie nie mogę znaleźć go u nas (możliwe że słabo szukam ale nie znam jeszcze sklepów) a bardzo pasowałby mi do hurtowego pisania na studiach. 

Żeby skrócić sobie trochę czas oczekiwania na pióra z chin  będąc w tesco kupiłem jakieś pióro za 5 zł i żeby zobaczyć jak się tym będzie pisać.  

Wygląda ono tak.  

drgLVuk.jpg

Pisze na pewno lepiej niż pióra jakimi pisałem ponad 10 lat temu. Niestety nie mam żadnej kartki żeby czegoś napisać ale kreska jest mokra.  Stalówka to M i wydaje się to całkiem realne. 

 

Jako że lubię majsterkować pierwszy mod został już wykonany tego dnia którego kupiłem pióro.  

f6Lo9NH.jpg

TeIpc48.jpg

Mam nadzieję że widać o co chodzi :)

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dziękuję :) Eyedropper za 5 zł więc nawet nawet.  Nic nie pociekło jeszcze ani razu a noszony w kieszeni.  Tylko tej naklejki się chyba a z niego pozbędę :) Szkoda tylko że przeźroczysty cały nie jest i drudno dokładnie sprawdzić ile jest atramentu (a wchodzi ponad 4m).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepsze pióro z tesco za 5zł niż Parker Vector. Lepszy start niż mój :P 

A ten Private Reserve: Electric D.C.  jest bajerancki. Jak skończą mi się próbki to też sobie kupie :D 

Nosząc Eyedroppera w kieszeniu uważałbym na wahania temperatury. Miałem zakraplacz pełny do połowy w plecaku. Powietrze w nim się ochłodziło podczas spaceru do szkoły. Usiadłem sobie w ławce zacząłem notować i po chwili pióro zaczęło lać. Najzwyklej powietrze się ogrzało i spływak nie był w stanie odebrać takiej ilości płynu. 


Wrzuć zdjęcie jak już dorwiesz jakąś kartkę ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fundusze studenta mocno ograniczone zwłasza że auto teraz padło tak że 2 wypłaty na naprawę pójdą a jeszcze trzeba za szkołę płacić i dojazdy :/ Vintage już oglądałem trochę i jak się trafi okazja to pewnie coś ładnego się pojawi w kolekcji.  W najbliższym czasie planuję kupić Kaweco sport classic przezroczystego i będę zbierać na jakiegoś fajnego TWSBI.  Chociaż znając życie pisać będę i tak czymś tańszym a te najładniejsze będą jako ozdoba biurka.  Wół roboczy to pewnie będzie jakiś eyedropper (najpewniej jinhao 599 klon lamy safari). Ewentualnie X750 bo bardzo ładny i z tego co widzę można wymienić stalówkę bez problemu na inną.  Tylko że metalowy cały czyli pewnie tłoczek pójdzie w ruch. :D

Jutro postaram się wrzucić jakieś próbki na kartkach zeszytu oxford.  Niestety tusz to jakiś czarny noname z gratisowych nabojow od pióra.  Jedyny plus że po 3 sek już się nie rozciera na zwykłych kartkach używanych w drukarkach laserowych.  Nie wiem czy go nie wylać ale musiałbym pióro czyścić żeby zmienić kolor :P

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz zrobić z Jinhao 599 eyedroppera, skoro ma wybite dwie dziury w korpusie? Nie lepiej wybrać jakieś piórko bez takich "ulepszeń"?

Czyszczenie piórka to trzy minuty pracy (dosłownie) i kilka godzin czekania. Przy zwykłej wymianie atramentu w niezapuszczonym piórze wystarczą 2 do 3 godzin w szklance z wodą i płynem do mycia naczyń. Tak więc wymieniaj bez bólu, jak tylko skończy Ci się obecne nabicie (do wylewania nie zachęcam :rolleyes:).

Tak na marginesie- w piórach wiecznych używa się atramentu, nie tuszu. ;)

Edytowano przez Fiamat
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wiem staram się trzymać atramentu. Ale przez drukarki przyzwyczajenie mocne bo każdy zawsze mówił że tusz a tak naprawdę drukarki są atramentowe przecież :D I myśląc atrament piszę tusz. :D

 

A co do 599 to bardzo prosto.  Epoksydowy klej przezroczysty posłuży do uszczelnienia korpusu.  Wyjdzie całkiem estetycznie przy trzeciej sztuce na pewno :D

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...