Skocz do zawartości

Pióro - prezenta dla mamy


Polecane posty

Moi Drodzy,

Wymyśliłem, żeby kupić mojej mamie pióro na 55-te urodziny. Niedawno zepsuło jej się pióro którym pisała na co dzień i to tworzy okazję żeby ten ubytek uzupełnić. Zakładany budżet to jest do ok 450zł ale nie oznacza to, że koniecznie musimy dążyć do tego maksimum. 

Póki co w stawce są:

- Lamy Studio

- Sheaffer Botanica

- Pelikan M200 Cafe Creme

- Aurora Style

- Sailor 1911 Young

- Platinum PTL-5000

- TWSBI Classic

 

Jeszcze żadnego z nich nie macałem po wpadnięciu na pomysl prezentu, ale planuję pojść i pooglądać na żywo. 

Czy macie jakieś ciekawe propozycje które mógłbym rozważyć? Najlepiej takie, które można kupić w kraju żeby nie przejmować się czasem dostawy tak bardzo jak w przypadku zakupów zagranicznych. Wymaganiem jest aby pióro było dostępne ze stalówką F lub EF.

Dzieki za pomoc!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CROSS Botanica, a nie Sheaffer ;)  Ale fakt, że to ładne, kobiece pióro. Stawiałbym ewentualnie na Cafe Creme - bardzo eleganckie.

Pytanie - jakie pióro Twoja mama miała wcześniej? Jak jest do niego przyzwyczajona i dobrze jej "leżało", to warto by chyba poszukać czegoś w podobnych gabarytach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

CROSS Botanica, a nie Sheaffer ;)  Ale fakt, że to ładne, kobiece pióro. Stawiałbym ewentualnie na Cafe Creme - bardzo eleganckie.

Pytanie - jakie pióro Twoja mama miała wcześniej? Jak jest do niego przyzwyczajona i dobrze jej "leżało", to warto by chyba poszukać czegoś w podobnych gabarytach.

 

Oczywiście CROSS... nie wiem czemu napisałem Sheaffer. Może dlatego że gdzieś też miałem wylistowanego Sheaffera Prelude.

Co do pióra wczesniej, to nie pamiętam dokładnie co to było, ale ostatnio chyba pisała Parkerem jakimś (już dość długo i nie ma tego modelu w ofercie) rozmiarowo chyba był w okolicach IM.

 

Platinum 3776 z Japonii. Jeszcze kasy zostanie.

A masz jakiś namiar? Bo poki co to mi się nie mieści w budżecie tam gdzie znalzłem, albo przesyłka będzie kosztować fortunę.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Zobacz platinum ptl5000a i 3776 century na ebay. Będzie to połowa ceny u nas. Stalówki platinum są super i piszą na prawdę cienko. Stalówka F do codziennego pisania będzie idealna.

Faktycznie ceny są dużo korzystniejsze niż u nas. 

Ale jak to jest z ryzykiem trafienia podróbek Platinum? Bo z Ebayem bywa różnie (z doświadczenia z innymi niż pióra produktami)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupuję dużo piór z Japonii przez ebay (zaopatrzylem w pióra połowę znajomych w pracy) i nigdy nie trafiłem na podróbek. Moim zdaniem dużo bezpieczniejsze zakupy niż polski serwis aukcyjny a pióra Platinum serdecznie polecam.

Na ebay polecam sprzedawcę japan-kamikaze. Najtańsze pióra platinum i szybka wysyłka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Kupuję dużo piór z Japonii przez ebay (zaopatrzylem w pióra połowę znajomych w pracy) i nigdy nie trafiłem na podróbek. Moim zdaniem dużo bezpieczniejsze zakupy niż polski serwis aukcyjny a pióra Platinum serdecznie polecam.

Na ebay polecam sprzedawcę japan-kamikaze. Najtańsze pióra platinum i szybka wysyłka.

To, że eBay jest bezpieczniejszy od Allegro to akurat nie ulega watpliwości ;)

O! O taki konkretny namiar mi chodziło! Dzięki!

Oczywiście dalej jestem otwarty na inne koncepcje, bo pióra potrzebuję na połowę marca ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jeżeli ma być cienka kreska to zdecydowanie japońskie pióra.

Na pewno Zachodnie F jest wystarczające, EF będzie super. Japońskie oczywiście również, ale chodzi o to, że aż tak grubością kreski się nie ograniczamy. Do tej pory mama pisała F-kami i była zadowolona. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pójdźmy tropem włoskim, ja zaproponuję Deltę Unicę (ale one mają dość mokre stalówki, i Fka będzie bardziej jak M), albo mniejszą siostrę vintage, Delta vintage (inna stalówka, F to F, mokro, przyjemnie ale F - Unicą nie pisałam, ale obejrzałam parę recenzji, vintage miałam Fkę). To bardzo ładne pióra i fajnie piszące.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

montegrappa parola :)

Uprasza się o doczytanie pierwszego postu gdzie jest nadmieniony budżet w jakim się poruszamy. ;)

 

Pójdźmy tropem włoskim, ja zaproponuję Deltę Unicę (ale one mają dość mokre stalówki, i Fka będzie bardziej jak M), albo mniejszą siostrę vintage, Delta vintage (inna stalówka, F to F, mokro, przyjemnie ale F - Unicą nie pisałam, ale obejrzałam parę recenzji, vintage miałam Fkę). To bardzo ładne pióra i fajnie piszące.

A to chyba też zakupy zagraniczne tylko, prawda?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem, ze parola ponad budzet :) ale tyle razy tu sie decyzje zmienialy wiec co szkodzi wspomniec... :) lubię parole a kupujesz dla kobiety :)

platinum vicoh bo ma złotą stalówkę i mieści się w budżecie i jest w polsce dostępny

nie żebym miała vicoh'a, mam parole :), ale bym była zadowolona dostając pióro ze złotą stalówką 

Edytowano przez zara99
zapomniałam...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...