Skocz do zawartości

Pióro - prezenta dla mamy


Polecane posty

O!

wiesz co... jest jeszcze taki sklep, buyLux na Chmielnej 122, oni maja Sailory i Platinum vicoh, też wersje maki-e czy e-maki ;) sprzedają na Allegro, choc jak teraz patrzę to tylko jedna sztuka Vicoh na ich aukcji. Zadzwoń tam może, zapytaj o dostępność. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

O!

wiesz co... jest jeszcze taki sklep, buyLux na Chmielnej 122, oni maja Sailory i Platinum vicoh, też wersje maki-e czy e-maki ;) sprzedają na Allegro, choc jak teraz patrzę to tylko jedna sztuka Vicoh na ich aukcji. Zadzwoń tam może, zapytaj o dostępność. 

Po prostu się przejdę. Mieszkam niedaleko centrum więc od razu obmacam i popytam o jakieś propozycje na tę okazję :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak już o Vicohah, są tam 2 opcje stalówka 14 albo 18 karatów. Wbrew pozorom różnica jest nie tylko w cenie, 18-ka jest wyraźnie miększa i bardziej elastyczna, ale czy jest warta prawie 100% wyższej ceny, to bardzo zależy od tego kto nim pisze, stopnia nacisku, itp. Pióro jest zgrabne i raczej eleganckie. ja używam od wielu lat Balance'a 3776 z pozłacaną M-ką (około 30 lat) i wciąż bardzo dobrze pisze w niczym nie gorzej od nowego (3 lata) 3776 z 14 karatową stalówką. Fantastyczny jest ich mechanizm uszczelniania. Pióro startuje nawet po kilkumiesięcznym leżeniu czy też w pustynnym klimacie, gdzie wszystko zasycha. Drogawa są ich konwertery, ale to jednorazowy wydatek. te pióra są raczej mało wrażliwe na rodzaj atramentu.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

jak już o Vicohah, są tam 2 opcje stalówka 14 albo 18 karatów. Wbrew pozorom różnica jest nie tylko w cenie, 18-ka jest wyraźnie miększa i bardziej elastyczna, ale czy jest warta prawie 100% wyższej ceny, to bardzo zależy od tego kto nim pisze, stopnia nacisku, itp. Pióro jest zgrabne i raczej eleganckie. ja używam od wielu lat Balance'a 3776 z pozłacaną M-ką (około 30 lat) i wciąż bardzo dobrze pisze w niczym nie gorzej od nowego (3 lata) 3776 z 14 karatową stalówką. Fantastyczny jest ich mechanizm uszczelniania. Pióro startuje nawet po kilkumiesięcznym leżeniu czy też w pustynnym klimacie, gdzie wszystko zasycha. Drogawa są ich konwertery, ale to jednorazowy wydatek. te pióra są raczej mało wrażliwe na rodzaj atramentu.

 

 

A do Platinum pasuje standardowy nabój czy jest jakiś ichni cudak?

Konwerter w Vicohu chyba jest w zestawie (albo coś pokręciłem)

 

EDIT: 

Już sprawdziłem i w obu przypadkach byłem w błędzie. Konwerter do dokupienia, naboje Platinum. Ale na szczęście jest adapter który pozwala używać eurpejskich. 

Edytowano przez Szymon
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mama pisała Parkerem to może się zmieścisz i kupisz Parkera Sonneta. To już jest dobry wyrób tej firmy. Cenowo to duża rozpiętość ale dolne modele powinny się do tej ceny załapać. Fakt, że F Parkera jest trochę grubsze od europejskiego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra. 

Powoli zaczynam już głupieć. Faworytem bylo Platinum Vicoh (PTL 5000). Niestety wątpliwosć budzi u mnie to, żę używa dedykowanych nabojów a ich dostępność jest dość słaba (na pewno w mniejszych miastach). Adaptera na naboje europejskie dostać w chwili obecnej się nie da :/

I zastanawiam się czy nie lepszą opcją będzie kupienie innego pióra  - myślę, że Sheaffer Prelude byłby calkiem ok no i ma wieczystą gwarancję.

Ewentualnie dokupić do tego Platinum konwerter i ze dwie paczki nabojow jako napełnianie awaryjne.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybacznie, że post pod postem, ale zniknęła mi możliwość edycji.

 

Obecnie w Stawce jest Pelikan P200, Sheaffer Prelude no i Waterman Expert (może Perspective)

Ma ktoś próbki porównawcze jak wygląda pisanie stalówką Pelikana F i EF? F-ka to jest taka naprawdę Fka czy raczej grubawa? Warto zainteresować sie modelem P200 czy raczej przepłacone pióro w świetle przedstawionej konkurencji?

I od razu chciałbym zapytać czy ktos ma doświadczenia ze sklepem germanpen.pl (jesli jednak się zdecyduję na tego Pelikana)

Edytowano przez Szymon
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Karellen napisał:

Owszem wygląda, ale powiem Ci w zaufaniu, że kupowałem takie na prezent dla kobiety i jest zadowolona :)  jest dosyć cienkie w talii ;)

Oglądałem. Po obejrzeniu na żywo stwierdzam, że to zupełnie nie moja mama :)

Zadecydowane. Po konsultacjach estetycznych z siostrami będzie kobaltowy Sheaffer Prelude

Pi%C3%B3ro%20Wieczne%20Sheaffer%20Prelud

 

Pełny zestaw z tłoczkiem i wieczysta gwarancja (bo na model prelude jest takowa) mnie przekonały. Pióro jest bardzo fajne, lekkie i ze stalówką F pisze naprawdę cienko (więc główne kryterium użytkowe jest spełnione).

Myslę, że mama będzie zadowolona.

Edytowano przez Szymon
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra... Na ostatnią chwilę zmiana decyzji po przemyśleniu wielkosci pióra. Wziąłem smuklejszego Sagarisa w wersji niebieskiej ze stalówka F:

metallicbluesagaris.gif

 

Dokupiłem 3 paczki nabojów i kałamarz z atramentem i w takim zestawie pójdzie do obdarowywanej.

Dzięki za dyskusję.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...