Skocz do zawartości

Kolorowy zawrót głowy - forumowe testowanie atramentów


visvamitra

Polecane posty

Na forum powstała ciekawa inicjatywa testowania papierów. Na forum brak tego typu inicjatyw, więc chciałbym zaproponować zainteresowanym zabawę.

Zastanawiam się czy znalazłoby się pięcioro chętnych do testowania pięciu atramentów?

Dlaczego tylko pięcioro? Bo będę musiał napełnić próbki i je wysłać a to czasochłonne :) A tak na powaznie, chcę przekazać większe próbki inkaustów, około 3-5 ml, do zabawy i  na więcej próbek zabraknie.

Atramenty chciałbym wybrać mniej popularne, trudne do dostania a przez to, być może, trochę ciekawe. Byłyby to: 

  1. Olive Brown - Glare
  2. Ebine Violet - Wancher
  3. Terra di Siena - Stipula
  4. Inti - L'Artisan Pastellier
  5. Schwarz - Octopus (tutaj będę miał atramentu chyba tylko na 2 ml na głowę)

Jak miałoby to działać

Wysyłam atramenty (póbki) do pięciu chętnych. Pracę dzielimy na pięć tygodni. Każdego atramentu używamy przez co najmniej tydzień w jednym lub w kilku piórach.

Po tygodniu zakładamy temat recenzja grupowa. Widziałbym to tak, że:

Każdy uczestnik zabawy powinien opublikować przynajmniej jedno zdjęcie / skan (wystarczy smartfon) i podzielić się swoimi wrażeniami na temat pisania tym atramentem. Czy pisało się przyjemnie czy nieprzyjemnie? Czy atrament zatykał pióro czy nie? Czy schnął szybko czy wolno? Czy gdybyście mieli przeznaczyć na niego własne pieniądze, kupilibyscie flaszkę? Parametry do oceny możemy ustalić, ale mi zależy bardziej na zabawie i podejściu na luzie niż wcielaniu się w rolę doświadczonego chemika.

Czy znajdzie się pięciu śmiałków? (Ja będę szóstym uczestnikiem). Atarmenty te już dawno temu wypróbowałem i wyrobiłem sobie na ich temat zdanie.

Do zabawy zapraszam każdego. Kto pierwszy ten lepszy, ale mam prośbę, zebyście przed wpisaniem się na listę odpowiedzieli sobie na pytanie czy będzie się wam chciało zaanagżować (wypisać przynajmniej jeden konwerter, zastanowić co w danym atramencie lubicie a co nie, zrobić zdjęcia lub skan i zamiescić materiał na forum). Kolejność testowania atramentów proponuję jak w liście atramentów.

Chętnych prosze o wpisanie się na listę. po jej zamknięciu ustalimy szczegóły :)

0. Visvamitra

1. 

2.

3.

4.

5.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 71
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

 

 

  1. Olive Brown - Glare
  2. Ebine Violet - Wancher
  3. Terra di Siena - Stipula
  4. Inti - L'Artisan Pastellier
  5. Schwarz - Octopus (tutaj będę miał atramentu chyba tylko na 2 ml na głowę)

J :)

0. Visvamitra

1. Topaz

2.

3.

4.

5.

Bardzo chętnie.

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj dotarły do nnie próbki i pióro...hmm...co ja mam z nim zrobić? ;)  Tym piórem mam testować próbki czy to jakaś forma nagrody za podjęty trud? :)

Ps. Jaki to model Hero?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, odebrałem.
Terra di Siena - Stipula trochę popuściła, ale poza małą stratą objętości nic się nie stało.
Obecnie uczę się do egzaminów, więc pewnie będziecie mieli okazję obejrzeć moje notatki.

Dziękuję za pióro. Można wiedzieć jaki ma w sobie atrament? Kolor mniej więcej taki. ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I do mnie przesyłka trafiła, razem z żółtym agentem 007 z majtkowym atramentem w środku (no dobra, resztkami ;) ) Dziękuję!

U mnie również jedna fiolka popuściła, Schwarz - Octopus. Rozszczelnił się próbnik kompletnie, pozostałość wlałam do eppendorfa.

Mogę się podzielić pierwszym wrażeniem z kontaktu z Octopusem - niesamowicie ciężko go zmyć z rąk. Szorowałam już kilkoma środkami, niestety ciągle mam czarne łapki.

Mam nadzieję, że do jutra zejdzie - idę do Filharmonii, to trochę wstyd z brudnymi łapkami ;) 

 

EDIT:

Moimi testowymi piórami bedą:

1. Sailor 1911, stalówka M, 14k

2. Bexley Gaston's Angel - stalówka stub, 18k

 

Sailor Olive Brown już nabity

 

Edytowano przez Nikaa
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.


×
×
  • Utwórz nowe...