Skocz do zawartości

Parker IM Brushed Metal CT - wymiana samej stalówki


Atlantis

Polecane posty

Od lat pisałem piórami Parkera z serii Vector. Parę tygodni temu stwierdziłem, że czas na spróbowanie czegoś nowego. Postanowiłem wypróbować nieco masywniejsze pióro - postawiłem na model IM Brushed Metal CT. Od razu przypadło mi do gustu - świetnie leży w ręce, wygodnie się nim pisze. Nie cieszyłem się nim jednak długo - wystarczyła chwila nieuwagi i stoczyło się ze stołu, spadając stalówką do dołu. Ta - jak nietrudno się domyślić - dość mocno się wygięła. Udało mi się ją przywrócić wizualnie do dawnej formy, ale oczywiście pisanie nie jest już tym samym doświadczeniem. Linia jest zauważalne grubsza, nie zachowuje jednolitej szerokości, a najgorsze jest to, że stalówka zamiast "ślizgać" się po papierze, szoruje po nim. :(

Od razu zamówiłem na Allegro nową przednią sekcję, więc za kilka dni problem zniknie, a ja na przyszłość będę ostrożniejszy. Przynajmniej mam taką nadzieję.

Zastanawiam się jednak, czy da się gdzieś kupić samą stalówkę i wymienić ją w domowych warunkach? Miałbym wtedy zapasowy element, tak na wszelki wypadek. Generalnie zawsze wolę coś naprawić, niż wyrzucić...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Aventador13 napisał:

Tak, spływak i stalówkę w tym modelu można wyciągnać, ale samej stalówki raczej nie dostaniesz.

A mogę liczyć na to, że znajdzie się jakiś serwis albo specjalista, dysponujący takimi częściami zamiennymi?

Ktoś wie może o kimś takim w Krakowie lub okolicy?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...