Skocz do zawartości

Papier na zeszyt


DWSD

Polecane posty

Cześć wszystkim,

Forum miało kilkudniową przerwę i zaczynałem się martwić co i jak. W związku z tym zacząłem nurtujący mnie temat na FOP, ale tam... brak odpowiedzi. Mam nadzieję, że mnie admin zrozumie, ale muszę to powtórzyć - bardzo mi zależy na doborze odpowiedniego papieru:

"Cześć wszystkim,
rozpoczynam ten wątek, ponieważ staje przed wyzwaniem wykonania swoich zeszytów (do okładki typu midori), a dokładniej robię notatnik "branżowy" obejmujący zeszyty o różnej kompozycji wnętrza. I tak wymyśliłem, że będę posiadał strony w zwykłą linię - do tekstu, kratkę do obliczeń, kropki do rysunków, szkice "3d" - linie do przedstawiania perspektywy. Do tego będę miał osobny zeszycik z wzorcem strony np. rzut pojazdu samochodowego - zamiast za każdym razem go sobie drukować, to rozwiąże mój problem gubienia pojedynczych niespiętych kartek.

Całość ma być zszywana w formie 20-25 kartkowych A5 (40-50stron) zeszycików, które po zapełnieniu będę dawał do "archiwum" - znaczy wrzucę je w szafę, a na okładce - z szarego papieru napiszę co jest w każdym zapisane.

pomysł wydaje się być trudny i mam nadzieję, że go zrealizuję.

W związku z powyższym proszę was o pomoc w doborze papieru najlepiej dostępnego w formie ryzy najlepiej rozmiar A4 (ew. A3), lub po docięciu u dystrybutora. Zadruki chcę zrobić samodzielnie - przynajmniej do momentu jak nie dopracuję wzorów (kropki, linie, kreski inne), z których najczęściej będę korzystał - kwestia opłacalności i poznania własnych potrzeb.

Podpowiedzcie mi proszę, jaki papier kupić, żeby się na nim dobrze pisało piórem.


Obecnie próbowałem

HP home&office 80g/m2
PolLux 80g/m2
UPM office presentation
no i oczywiście notesu Rhodia dots - super papier, trochę dłużej schnie atrament, ale jest idealny.

Ponieważ na rhodii się tak przyjemnie pisze myślałem o zakupie ryzy papieru clairefontaine w gramaturze 90g/m2, jednak czytając opinie z forum okazuje się ze nie jest to najlepszy wybór. z powyższych tak wstępnie dobrze się zachowuje papier UPM, ale nie jestem co do niego przekonany. myślałem jeszcze o zakupie papieru offsetowego pociętego w a4 - ale nie wiem, jaka będzie jego jakość.

Czy poza gotowymi zeszytami są jakieś papiery, które charakteryzują się podobnymi parametrami jak te w komercyjnych zeszytach?
(z czego wynikają różnice - czy to kwestia obróbki do zeszytu, czy zupełnie inny typ papieru?)

Patrzyłem na te papiery jako bazę do budowy zeszytów (sklepy przypadkowe - chodzi tylko o przedstawienie produktu):
http://sklep.papierline.pl/ekologiczny-... 1_402.html
http://sklep.papierline.pl/papier-objet... 1_397.html
http://sklep.papierline.pl/papier-offse... -1560.html
https://www.swiatpapieru.pl/produkty/pa... ory,2,8820 - Chodzi mi o a4, 90g/m2 kremowy

mam nadzieję, że mi pomożecie coś dobrać, bo już się całkiem zamieszałem w tym zagadnieniu."

 

Żeby nie było linkuję oryginał http://forumopiorach.net/viewtopic.php?f=15&t=10671

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj. Ja miałem styczność tylko z zeszytami Oxforda i Clairfontaine. Z obu jestem zadowolony. Planowałem też kupić ryzę Clairfontaine, tylko narazie nie jest mi potrzebna. Gdzie się spotkałeś ze złą opinią na ich temat? Ja nie wnikałem jeszcze super głęboko w opinie o tym papierze. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!

Z papierem jest... różnie. Dla mnie Rhodia to mistrzostwo świata, ale lubię też Tomoe River (np. w Hobonichi). Z tanich - Oxford - chociaż niektórzy za nim nie przepadają ze względu na dużą gładkość.

Z Rhodią nie będzie trudno - wystarczy kupić notatnik w rozmiarze nr 19 i masz gotowe kartki A4.
Tomoe River - dostępny w formie luźnych kartek (100 szt.)
Oxford - leży w każdym markecie w formie notatników A4.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z opinią spotkałem się w poniższym wątku:

cyt: " Ja nabyłem w tym tygodniu biały papier Clairefontaine DCP 100 i niestety przy mokrych piórach wyraźnie widać strzępienie. Zawiodłem się, zwłaszcza, że papier jest gładki i zupełnie się tego nie spodziewałem. Trzeba szukać dalej..."
 

ArielN - nie próbowałem papierów przez Ciebie podanych, ale rozwalanie gotowca wydaje mi się nieopłacalne, przecież w cenie zakupu ma się już nadruk, składanie, łączenie, reklamę i inne - dlatego chciałem kupić papier w formie ryzy. Tomoe River zabija ceną przy codziennym pisaniu - taki zeszyt starcza wbrew pozorom na dość krótko:(

7 minut temu, Aventador13 napisał:

Gdzie można kupić ryzę Clairefontaine?

ja znalazłem w sklepie w Katowicach - i mają dostępne od ręki, oprócz tego są w internetowych - wystarczy użyć słów kluczowych - marka, gramatura, informacja, że jest to dcp - przykładowy link w poście, ale jest też dużo innych miejsc zakupu (broń boże bym miał kogoś reklamować - sam jeszcze go nie kupiłem)

 

Edytowano przez DWSD
dodatkowa odpowiedź.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

 

Dnia 31.01.2017 o 10:13, DWSD napisał:

Cześć wszystkim,

Forum miało kilkudniową przerwę i zaczynałem się martwić co i jak. W związku z tym zacząłem nurtujący mnie temat na FOP, ale tam... brak odpowiedzi. Mam nadzieję, że mnie admin zrozumie, ale muszę to powtórzyć - bardzo mi zależy na doborze odpowiedniego papieru:

Troszkę odgrzebię...jakieś postępy?

Podobnie jak Ty sam robię notesy. Najczęściej jest to format 9x14 (do notatników skórzanych). Korzystam z papieru Navigator 90g bo wg mnie ma dobry stosunek jakości do ceny.

Image00001.jpgImage00002.thumb.jpg.65998cc558c67addc8016cb1988b3712.jpgImage00003.thumb.jpg.7b87143d1edc2123305e3338067b772f.jpg

Edytowano przez toomas08
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...