Skocz do zawartości

Ciemny zielono niebieski atrament


Kowal1623

Polecane posty

R&K Verdigis to chyba dobry kierunek. Rozejrzyj się też po Diaminach (np. Teal). Któryś z Iroshizuków również miał odcień pasujący do Twojego opisu. I chyba jakiś De Atramentis lub Private Reserve (sprawdź np na Abernatopen). Ciemny zielono-niebieski to określenie na tyle ogólne, że pewnie trochę się tego uzbiera...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedzi. Właśnie nie chodzi mi o blue-blacka, dlatego odpuściłem sobie Verdigrisa. Zastanawiałem się nad Diamine Teal, Noodlers Aircorp i Sailorem Yama-Dori, ale zamówiłem... private Reserve Ebony Blue. Nie wiem do końca, czy to dobry pomysł, bo doczytałem, że się rozmazuje. A i co do bezpieczeństwa jego stosowania mam mieszane uczucia... Ale ten kolor.. To chyba to. 

Nie wiem, czy mogę, ale na fpn znalazłem wątek, który mi bardzo pomógł w wyborze:

http://www.fountainpennetwork.com/forum/topic/282937-rosetta-swab-40-blues-in-one-pic/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kowal1623 spróbuj sam. ;) Obecnie jest świeży wątek o mieszaniu i, jak widać, Pelikany 4001 zlewa się wdzięcznie. Do Twoich potrzeb wystarczą zapewne dwa, góra trzy kolory (blue-black i dark green, ew. turkus, brilliant green, niebieski, brilliant schwarz). A uwierz, zabawa jest przednia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może spróbuję :) Uwielbiam mieć paluchy brudne od atramentu:lol: Tymczasowo mam dużo próbek jeszcze nie przetestowanych. Jak mi się skończą wtedy zacznę mieszać :) dobrze wiedzieć, że Pelikany nie sprawiają problemów przy mieszaniu. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mieszałem je między sobą, z Watermanami oraz Parkerami. Oczywiście, nie twierdzę, że posiadam/posiadałem wszystkie atramenty tych trzech firm i testowałem wszystkie możliwe mieszanki, ale grupa jest na tyle reprezentatywna, że pozwolę sobie na generalizację. Choć i tak lepiej zawsze poobserwuj zanim zatankujesz, a na pierwszy ogień ładuj artylerię typu chińskiego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...