Skocz do zawartości

Forum bardzo szybko rośnie. Pora na zmiany


ArielN

Polecane posty

Drodzy,

 

kiedy powstawało PWF nie przypuszczaliśmy, że tematyka związana z piórami wiecznymi spotka się z tak dużym (pamiętajmy - to niszowe hobby) odzewem. Z każdym dniem przybywa nowych użytkowników oraz czytelników PWF. Ostatnie kilka miesięcy było dla forumowego silnika istnym rajdem na najwyższych obrotach. Do tej pory wytrzymywał drogę pod górkę bez zarzutu, jednak nadeszła najwyższa pora na przesiadkę na coś o większej mocy. W godzinach szczytu platformę przegląda kilkaset osób  B)... jednocześnie :blink:.

 

Co musimy poprawić? Dwa kluczowe obszary:

 

  • szybkość działania forum - obecnie platforma funkcjonuje sprawnie, ale przy utrzymującym się gwałtownym wzroście czytelników, nie potrwa to długo; Musimy dołożyć koni mechanicznych;

  • bezpieczeństwo - poprawić (rozbudować) zabezpieczenie przed wszędobylskim spamem i powtarzającymi się atakami.

Zmianie ulegnie wygląd forum. Lakier zdążył już złapać kilka rys i zmatowieć. Czas na odświeżenie. 

 

Prace rozpoczną się już w czwartkowy wieczór i potrwają do niedzieli. W tym czasie PWF może znikać na kilka godzin (odwiedzając witrynę forum pojawi się stosowny komunikat). Nie martwcie się  :cry: - wróci  -_-.  

 

Mamy nadzieję, że wprowadzone zmiany przyczynią się do dalszego rozwoju forum i popularyzacji oraz realizacji jego misji w szerszym zakresie.

 

Pozdrawiamy,

ArielN i Thay

Administracja PWF

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję że nie będzie zabezpieczeń w postaci captchy bo to dziadostwo ciągle się zacina i nie idzie tego rozwiązać.

 

Hej! Zabezpieczenia w postaci captchy są już na PWF. W zasadzie od początku jego istnienia. Nie odnotowaliśmy żadnych problemów :). Może nasza captcha jest wyjątkowa? Hmm... 

 

No pewnie, że jest  B)!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powodzenia, ale czy będzie nadal dostępny stary (obecny wygląd forum) do zmiany z nowego, czy będzie jakiś inny wybór styli forum?

Mam nadzieję, że ustawienie gdzie nazwa piszącego post, miejsce gdzie są avatary etc. nie zostaną zmienione, albo będzie umożliwiony wybór.
Ale jakby się nie miało zmienić, to życzę owocnej pracy :)

Edytowano przez Brandy
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powodzenia w pracach modernizacyjnych...

Czekamy z niecierpliwością na " nowe otwarcie"

 

Dzięki, Rafale!

 

Mam jedynie nadzieję, że zmiany estetyczne nie będą jakieś zbyt inwazyjne.

Moim zdaniem jest to jedno z bardziej estetycznych graficznie i czytelnych for, na jakie zaglądam.

 

To komplement! Dzięki Iwan :).

 

Powodzenia :) Dobrze, że to forum ma tak aktywnych Opiekunów. Jesteśmy za do wdzięczni (ja i moje pióra).

 

Dzięki za tak miłe słowa Kowal!

 

Powodzenia, ale czy będzie nadal dostępny stary (obecny wygląd forum) do zmiany z nowego, czy będzie jakiś inny wybór styli forum?

Mam nadzieję, że ustawienie gdzie nazwa piszącego post, miejsce gdzie są avatary etc. nie zostaną zmienione, albo będzie umożliwiony wybór.

Ale jakby się nie miało zmienić, to życzę owocnej pracy :)

 

Brandy, nowy wygląd forum będzie wprowadzał nowe rozwiązania, ale nie zatraci intuicyjności obecnego :). Dzięki!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerwa okazała się niestety koniecznością. Na szczęście forum jest już dostępne. Pod maską silnik, że ho, ho! Rakieta kosmiczna.

Przez najbliższe dni wszyscy będziemy odkrywać i przyzwyczajać się do nowych funkcji i wyglądu. Podejdźmy do tego z otwartym umysłem i cierpliwością. W razie zauważonych problemów/błędów prosimy o zgłaszanie ich na PW.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Utwórz nowe...