Skocz do zawartości

Witam!


Michał_99

Polecane posty

Witam wszystkich których łączy to forum!

Nazywam sie Michał i styczność z piórami mam juz od paru ładnych lat (bedzie z 10 bo prawie od początku podstawówki). Do tej poty nigdy sam sibie pióra nie kupiłem. Najpierw pisałem piórem dla dzieci (jakieś takie niebieskie z rekinem, bardzo je lubiłem) potem kupiłem w papierniczym byle jakie pióro za 30 złotych.

W gimnazjum miałem dwa Watermany, Graduate chrom (tanie i niezbyt przyjemne, jak ktos chce moge rozwinąć temat) i Hemisphere stal satynowa GT (to juz inna klasa, przyjemne pióro przez które do marki i wzornictwa mam ogromny sentyment który juz chyba zawsze bede miał).

Na kolejnym etapie edukacji Hemi ode mnie odszedł (moge tylko potejrzewac ze podczas przerwy ktos gwizdnął mi pióro z ławki gdy sala była otwarta ale sprawę zostawiłem i nie starałem sie jej wyjaśnić). To przykre zdarzenie zmusiło mnue do zakupu nowego pióra i tym razem był to najprostszy Parker który był w Aucha na przecenie za 25 złotych wiec wzialem go aby posłużymy mi przez jakis czas. Był to model Vector czarne (spodziewałem sie po nim o wiele mniej niz mi dało, pisało całkiem dobrze, było całkiem wygodne, kosztowało tyle co zaszyt i długopis i przez 4 miesiace nie zawiodło mnie ani razu).

Przyszedł jednak czas na kupienie czegoś po prostu lepszego, myslalem przez sentyment nad Hemi ale rozważałem również Watermana ecoerta srebrnego gt, rożne pióra polecane u was na forum i zdecydowałem sie na Sheaffera GC 300 (oczywiście przez sentyment tez srebrno złotego) który jest w drodze do mnie.

Konto postanowiłem założyć ponieważ nie znalazłem u was tematu poświęconego temu modelowi a miałem przyjemność pisać tym piórem w dwóch wersjach i moim zdaniem zasługuje ono na osobną wzmiankę.

Tak wiec gdy dostane juz przesyłkę zabiorę sie za testowanie i zamieszcze rezenzje na forum w najbliższych tygodniach (moze ułatwię komuś wybór w przyszłości).

Wspomnę jeszcze ze pisze strasznie brzydko długopisem (nie równo, chaotycznie a litery nie sa powtarzalne) dlatego używam pióra (moje pismo jest wtedy ciut bardziej czytelne).

Oprócz dysgrafii posiadam również dysleksje i ogolnie dys wszystko wiec na ewentualne błędy serdecznie przepraszam osoby które sa na nie wrażliwe.

PS. Powiedzcie co sądzicie o pomyśle recenzji Sheaffera GC 300.

Edytowano przez Michał_99
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem na myśli, żebyś się starał, zastanawiał, poprawiał, uczył itd. i nie używał jakichkolwiek haseł, dla wytłumaczenia lenistwa, czy olewactwa. Wiem, że jednym pewne rzeczy przychodzą łatwiej innym trudniej, ale według mnie oznacza to tylko to, że ci drudzy muszą po prostu więcej pracy włożyć w osiągnięcie celu. 

 

Podobno byli nawet jacyś sławni pisarze z dys.... Tak więc życzę sukcesów w PISANIU (poprawnym). :D  :D

 

Ja też długopisem piszę gorzej, bardziej brzydko. :( Ale cieszmy się, że są pióra.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem na myśli, żebyś się starał, zastanawiał, poprawiał, uczył itd. i nie używał jakichkolwiek haseł, dla wytłumaczenia lenistwa, czy olewactwa. Wiem, że jednym pewne rzeczy przychodzą łatwiej innym trudniej, ale według mnie oznacza to tylko to, że ci drudzy muszą po prostu więcej pracy włożyć w osiągnięcie celu.

Podobno byli nawet jacyś sławni pisarze z dys.... Tak więc życzę sukcesów w PISANIU (poprawnym). :D :D

Ja też długopisem piszę gorzej, bardziej brzydko. :( Ale cieszmy się, że są pióra.

Zgadzam sie z Tobą. Z moim pisaniem jest juz lepiej bo od dwóch lat dostaje mi sie za błędy od dziewczyny humanistki gdy z nią pisze aczkolwiek do ideału jeszcze brakuje i czasem wkradają sie błędy nawet w słowach których pisownię znam.

Mam nadzieje ze kiedyś uda mi sie wyeliminować błędy w pisowni.??

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Michał! Witaj na PWF i miłej lektury :).

 

Recenzję Sheaffera Gifta 300 przeczytam bardzo chętnie. Szkoda, że ktoś "pożyczył" sobie Twoje Hemisphere. No cóż, żyjemy w czasach, w których prawo własności do przyborów piśmienniczych jest respektowane, hmm..., niezbyt często. Mam nadzieję, iż Gift 300 sprawi Ci sporo frajdy!

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

×
×
  • Utwórz nowe...