Jump to content
 • Announcements

  • ArielN

   Konkurs! RECENZJE 2.0   07/17/2017

   Wystartował nowy konkurs PWF: RECENZJE 2.0. Więcej informacji w dziale "Z życia PWF".

Pursat

Użytkownicy
 • Content count

  34
 • Joined

 • Last visited

About Pursat

 • Rank
  XXF

Profile Information

 • Płeć
  Male
 • Skąd jesteś?
  W podróży
 1. Pilot Mr a naboje

  IC-50 pasują.
 2. Grafologia

  Mówię pass. Masz linka, stronka fajna, niewinna, nie zobowiązująca. Zrób z tym co chcesz. Ja sie od tego wątku oddalam jeśli pozwolisz. Kłaniam sie nisko,
 3. Grafologia

  Czy na pewno dobre jest porównanie grafologii z homeopatią? Wynikami analiz grafologicznych podpiera się różne działania, w tym prawne. Homeopatią natomiast najbardziej zainteresowani są tylko Ci, którzy na niej zarabiają i Ci, którzy wierzą w efekt placebo, ale nikt o zdrowych zmysłach nie skieruje poważnie chorego na kurację homeopatyczną. Niektóre kraje co prawda stawiają homeopatię na równi z medycyną, ale to wyjątki (Szwajcaria?), są jednak i takie, których oficjalne stanowisko neguje jej działanie. Nie dawno czytałem newsa, że bodaj Wielka Brytania oficjalnie uznała homeopatię za nie działającą, natomiast Amerykanie z nią wręcz walczą. Z grafologią walczą tylko nieliczni forumowicze
 4. Grafologia

  Spoko, nie biorę tego do siebie, w poprzedniej wypowiedzi bronię tylko elementarnej logiki, jak i tego, że poza tym forum grafologia uchodzi za naukę i choć internet sprzyja ferowaniu wyroków bez sądu, to jednak trzeba nieco dystansu by się ich dopuszczać, nim się czegoś dobrze nie zgłębiło. Niewinna wstawka linku i od razu czytamy, że to bełkot i pseudonauka i będzie "shitstorm" bo nie godzisz się by odwracać o 180 stopni sensu zdania? Teraz Ty nie weź tego do siebie, ale ponoć nie ma zdrowych ludzi, tylko trafiają się niezdiagnozowani
 5. Grafologia

  Nie dopisuj od siebie, nikt tam nie napisał, że jak ktoś tak pisze, to ma schozofrenię, tylko mające ją tak piszą. Tu właśnie pies pogrzebany, że aby to ogarnąć trzeba więcej niż tylko przeczytać dwa ekrany ciekawostek, które wcale a wcale nie muszą byc cokolwiek chybione.
 6. Grafologia

  Kleksie, nie twierdzę, że Ty czy ktoś inny sceptycznie nastawiony spina się, apeluję tylko by tego nie robić. Mowię tylko, żeby tego nie traktować za poważnie. Grafologia była i jest, działa, używa się tego, ze skótkami różnymi, ale to dokładnie jak w innych dziedzinach. Atramenty też są dobre, lepsze i syf. Grafologia równie może paść ofiarą różnych zjawisk, np. czyjejś przesady w obie strony. Nie idźmy w skrajności, nie ma takiej potrzeby.
 7. Do czego wam drogie papiery?

  Dla mnie świat papierów, to zupełnie nowy świat. Widziałem przez lata używania pióra zróżnicowanie jakościowe papieru, ale nie było to dla mnie żadnym priorytetem na liście rzeczy do opanowania. Przed dwoma tygodniami kupiłem pierwszy dobrej jakości blok papieru do listów na dobry początek, wczoraj drugi, gdzieś po drodze bylejaki i szybko zauważyłem, że stalówka EF "najadła się" drobinek tego słabej jakości i zaczęła drapać dopóki jej nie wyczyściłem. Przede mną wymiana notesów bo jeden sączy, inny jest za mocno zszyty/sklejony, a notatki robię i w domu i w pracy.
 8. Grafologia

  Nie spinajcie się przypadkiem. Analizą grafologiczną można się na pewno podeprzeć, to działa i nie odkryto tego wczoraj, a stronka nawet jeśli płytko, to jednak fajnie podaje kilka ciekawostek w przystępny dla lajkoników sposób. Nie sądzicie chyba, że w materiale na dwóch długościach dużego ekranu komputera ktoś zmieścił wykładnię dziedziny, która rozszerza paletę technik analizy psychologicznej. Wielu ludzi nigdy nie zgodzi się z psychologiem, który ich analizuje, ale to nie znaczy od razu, że psycholog "nie działa". Czasem on słabo werbalizuje analizę, czasem słuchacz nie rozumie mówcy.
 9. Dziękuję za dodatkowe sugestie. Nie miałem nigdy żadnej soft fine w ręku i strasznie mnie ciekawią, więc to kolejna rzecz oprócz samego pióra, którą chętnie wybiorę.
 10. Wymiana listów

  Czy to jeszcze działa? Ostatni wpis tak stary, że datowanie węglem może być wkrótce potrzebne
 11. Grafologia

  Odświeżę dodając świeży link, przystępnie podane: http://odkrywcy.pl/kat,1038059,title,Co-mowi-o-tobie-twoje-pismo,wid,15874543,wiadomosc.html?_ticrsn=3&smg4sticaid=6192ec
 12. Dziękuję za obie odpowiedzi. Lektura zacna, po której do gustu przypadł mi model 743 Łamię się teraz, czy nie mogłby być w którejś odmianie czerwieni zamiast kolejnego czarnego.
 13. Wyśmienity post, dziękuje i chylę czoła. Nic tylko czerpać pełnymi garściami jak z kompendium!
 14. Przeoryginalne. Gratulacje niezwykłego nabytku!
 15. Defekt Sailora 1911

  Nic od Ciebie nie oczekuję, podzieliłem się ciekawostką. Temat jak kazdy inny na forum. Dajesz radę?
×