grzegorz3

Użytkownicy
 • Content count

  28
 • Joined

 • Last visited

About grzegorz3

 • Rank
  XXF

Profile Information

 • Płeć
 • Skąd jesteś?
  Z Piekła
 1. Chciałbym mieć informację : stalówka wykonana niezwykle dokładnie i precyzyjnie w skali... uzyskała notę.... Nie mam tu na myśli klasy chropowatości materiału, która obejmuje 14 stopni, ale coś, czego jeszcze nie ma.
 2. Znalazłem!
 3. Może powinienem napisać, że stalówka idealnie przesuwała, sunęła po papierze. Nie było nic słychać, żadnego szelestu stalówki o papier. Jeśli chodzi, że tekst wyglądał, jakby był napisany piórem kulkowym, nie stalówka-to chodzi o to,że pióro, które nie ma soczystej kreski, nie powinno dobrze przesuwać się po papierze, mam tu na myśli pióro, ze stalówką nie pióro kulkowe. Stała grubość kreski, wzięła się stąd, że patrzyłem na ten napisany przeze mnie tekst przez 30 krotne powiększenie. Wtedy było to widać, co moim zdaniem świadczy o idealnym zakończeniu stalówki. Co to było za pióro? Nie wiem. Pamiętam, że miało na korpusie,coś, co przypominało platynę, a może to była platyna, albo nie.
 4. To była tylko propozycja. Moim zdaniem, oryginalny Sonnet piszę trochę lepiej od Pelikana M 400. Punktem wyjściowym może być tylko jedno pióro. Skąd ten pomysł, kiedyś dane mi było pisać piórem, któremu musiałbym przyznać 15 pkt. Jeśli Parker Sonnet otrzymałby np.10 pkt. Kreska wcale nie była soczysta, a napisany tekst wyglądał, jakby był pisany piórem nie ze stalówką,a piórem kulkowym. Litery były idealne i grubość kreski w żadnym miejscu nie ulegała zmianie.
 5. Proponuje na wprowadzenie skali,która by więcej mówiła o jakości pisania stalówki w danym piórze.Skala od 1 do 16 najmniejsza wartość na skali 0.5.Punktem odniesienia niech będą następujące stalówki w piórach :Parker Sonnet Original 12pkt,Waterman Hemisphere 12pkt,Pelikan M 400 11.5 pkt,Parker Frontier 10pkt,Parker Vector 8.5 pkt,Hero 330 - 5 może 5.5 pkt.Pióra napełnione tym samym atramentem, piszące na tym samym papierze.
 6. Malowanie obrazów pozytywnie wpływa na mózg człowieka, tak jak pisanie piórem, które bardziej w odczuciu zbliżone jest do malowania, niż do pisania długopisem.
 7. Recenzje o piórach są subiektywne, potrzebna są jakiś stałe, że np.pióro... stalówka F w skali.... uzyskało 11/12,co to by znaczyło? Piórem najlepiej pisze się pod kątem od... do...,stalówka w ostatnim etapie produkcji była wygładzona na materiale o gradacji 20000 itp. Do tego potrzebne są dokładne narzędzia pomiarowe, które są poza zasięgiem zwykłego człowieka. Tak więc sam sobie udzielę odpowiedzi, że recenzje na razie będą subiektywne.
 8. Oczywiście.
 9. Wygląda jak sok z buraka.
 10. Jestem miłośnikiem pisania, a pióro daje największą przyjemność, ale nie jestem kolekcjonerem piór. Szukam piór, którym pisze się coraz lepiej. Forma jest dla mnie na drugim miejscu, jednak wole proste kształty.Ale gdybym miał wybierać ładne pióro dobrze piszące, a koszmarne pióro rewelacyjnie piszące-to wybrałbym te koszmarne.
 11. Mnie to pióro na zdjęciu się podoba. Pytanie, jak leży w dłoni i jak się nim pisze. Dizajn à la maserati. Natomiast „dorożka” - to wszystkie te pióra, które się w swojej formie nie zmieniają np.pelikan, który jest bardzo dobrym piórem do pisania i wytrzymałym na lata, ale jego wygląd mnie nie powala, mam na myśli modele od M300 do M1000.
 12. Pióra, pióra,style, style.... Komuś podoba się „dorożka”, a innemu „maserati”
 13. Grafologia w kryminalistyce – technika śledcza zwana ekspertyzą pismoznawczą polegająca na badaniu autentyczności pisma i ustalania tożsamości jego autora, bądź potwierdzenia lub wykluczenia osoby z kręgu podejrzanych.
 14. Ile piór używacie w ciągu dni. Ja mam tylko szesnaście, a używam ok.sześciu. Podejrzewam, że niektórzy używają ponad dziesięć piór, w ciągu dnia.
 15. Grafologia-to pseudo naukowy bełkot, a grafologia kryminalna-durnota maksymalna. Grafolog może być pewny na 30%,a inni dają 16%,że dane pismo należy do danego człowieka. To są dane bardzo optymistyczne. Weryfikacja skuteczność grafologa w latach 1990 - 2010 wynosi ok.8%. Dla tego jedni będą mówić, że Wałęsa podpisał, a inni, że nie podpisał.