Jump to content
 • Announcements

  • ArielN

   Konkurs! RECENZJE 2.0   07/17/2017

   Wystartował nowy konkurs PWF: RECENZJE 2.0. Więcej informacji w dziale "Z życia PWF".

mati2149

Użytkownicy
 • Content count

  59
 • Joined

 • Last visited

About mati2149

 • Rank
  XF
 1. Czerwony atrament

  Cześć Kupiłem atrament diamine oxblood z nadzieją, że będzie on miał kolor krwi i do tego będzie cieniował jednak bardzo się zawiodłem bo okazał się on być zupełnie brązowy. Nie można go jakoś rozcieńczyć wodą? Jeśli tak, to w jakich proporcjach? Poza tym szukam jeszcze jakiegoś czerwonego atramentu tylko żeby był nasycony a nie jak ten pelikana różowy i ważne żeby ten atrament był dostępny w Polsce.
 2. Pióro się "krztusi"

  "Między atramentami" to znaczy, że pluczesz zamiast wodą to atramentem i nim nie piszesz? XD
 3. Pióro się "krztusi"

  A polecisz jakiś rzadszy od parkera quink? Nie znam się na atramentach. Rozebralem całe pióro i wyjąłem stalówkę przy płukaniu.
 4. Pióro się "krztusi"

  Płukanie nie pomogło, w czym może jeszcze leżeć problem? Dodam, że używam atramentu parker quink black.
 5. Pióro się "krztusi"

  Korzystajac z tematu, czy w waszych lamach safari skuwkę też tak łatwo zdjąć porównując np do pilota mr?
 6. Cześć ostatnio mam problem z moją lamą która po zatankowaniu konwertera pisze przez stronę a4 aczkolwiek od połowy da się wyraźnie wyczuć, że pisze coraz bardziej sucho. Po dokręceniu trochę konwertera tak, żeby atrament trochę wpłynął do żeberek problem znika ale tylko tymczasowo. Więc co stronę muszę dokręcać tłoczek. Nie ma ktoś pomysłu czym to jest spowodowane? P.S Napełniam poprawnie, bez bąbelków powietrza i nie zupełnie do końca.
 7. Pióra do kaligrafii

  Chodzi mi o zwykłe popisanie tym. Nie będę się bawił w jakieś gotyki czy nie gotyki . Nie chcę też stalówek z obsadkami, wolę pióro wieczne ze ściętą stalówką tylko zastanawiam się nad zestawem trzech piór sheaffer albo lamy ze stalówką 1.9 lub 1.5 i chciałbym żeby ktoś kto może miał któreś z tych piór powiedział m które ewentualnie jest lepsze.
 8. Pióra do kaligrafii

  A nie potrafisz nic powiedzieć o piórach które wymieniłem powyżej?
 9. Cześć Chciałbym kupić sobie pierwsze pióro do "kaligrafii". Piszę w cudzysłowie bo nie zamierzam się tym jakoś specjalnie interesować a tylko pobawić i raczej nie będę się tego uczył tylko po prostu chcę popisać inną stalówką niż zwykłą i tutaj zaczyna się problem. Jakie pióro wybrać? Mam dwóch kandydatów - zestaw do kaligrafii Sheaffer z 3 grubosciami stalowek albo lamy joy tylko nie wiem czy stalówka 1.5 w lamy nie będzie dla mnie za cienka bo lubię grubszą linię aczkolwiek nie wiem też, czy 1.9 nie będzie już za gruba? Jakie macie opinie na temat tych piór i które polecacie?
 10. Gdzie kupić atrament lamy petrol?

  Odświeżę temat, ponieważ nadal czekam na ten atrament i nie mogę wytrzymać. Nie widział go ktoś gdzieś w butelce?
 11. Sheaffer Prelude vs Pelikan m200

  Dziękuję za odpowiedź, interesuję się piórami od niedawna i nie łapię się jeszcze w tych wszystkich sklepach...
 12. Sheaffer Prelude vs Pelikan m200

  Dzięki za odpowiedź ale czytałeś co pisałem? Tą aukcję już widziałem, tylko tam nigdzie nie jest napisane, że stalówka jest grubości M a takiej właśnie szukam.
 13. Sheaffer Prelude vs Pelikan m200

  Odświeżę trochę temat i spytam, czy nie wie ktoś gdzie można kupić w Polsce takiego Sheaffera Prelude tylko ze stalówką M? tam nie ma takiej opcji niestety a na innych stronach też szukałem. Chodzi konkretnie o ten model bo np. Gunmetal mi się nie podoba.
 14. Bibułka do pióra

  Faktycznie często zadaję pytania na które znam odpowiedź ale w około 80% i zawsze wolę się upewnić co do moich 20% wątpliwości. Co jak co ale o nie czytanie forum mnie posądzić nie można, siedzę tu naprawdę długo a poza tym mam przyzwyczajenia z innych forów co do pytań gdzie zazwyczaj każdy zakładał nowy temat na nowe pytanie czego skutkiem jest spam tymi tematami, który postaram się zlikwidować a przynajmniej ograniczyć do minimum :).
 15. Bibułka do pióra

  Ja zawsze na stalówce mam taką "rosę" z atramentu i mam wrażenie, że moje problemy z zasychaniem piór są związane właśnie z nią ale nie umiem sobie z jej wyczyszczeniem poradzić bo jeśli przejadę chusteczką po stalówce to zaraz zbierają się następne kropelki, mogą być one przyczyną zasychania piór i czy jest jakaś technika wycierania tego?
×