mati2149

Użytkownicy
 • Content count

  53
 • Joined

 • Last visited

About mati2149

 • Rank
  XF
 1. Chodzi mi o zwykłe popisanie tym. Nie będę się bawił w jakieś gotyki czy nie gotyki . Nie chcę też stalówek z obsadkami, wolę pióro wieczne ze ściętą stalówką tylko zastanawiam się nad zestawem trzech piór sheaffer albo lamy ze stalówką 1.9 lub 1.5 i chciałbym żeby ktoś kto może miał któreś z tych piór powiedział m które ewentualnie jest lepsze.
 2. A nie potrafisz nic powiedzieć o piórach które wymieniłem powyżej?
 3. Cześć Chciałbym kupić sobie pierwsze pióro do "kaligrafii". Piszę w cudzysłowie bo nie zamierzam się tym jakoś specjalnie interesować a tylko pobawić i raczej nie będę się tego uczył tylko po prostu chcę popisać inną stalówką niż zwykłą i tutaj zaczyna się problem. Jakie pióro wybrać? Mam dwóch kandydatów - zestaw do kaligrafii Sheaffer z 3 grubosciami stalowek albo lamy joy tylko nie wiem czy stalówka 1.5 w lamy nie będzie dla mnie za cienka bo lubię grubszą linię aczkolwiek nie wiem też, czy 1.9 nie będzie już za gruba? Jakie macie opinie na temat tych piór i które polecacie?
 4. Odświeżę temat, ponieważ nadal czekam na ten atrament i nie mogę wytrzymać. Nie widział go ktoś gdzieś w butelce?
 5. Dziękuję za odpowiedź, interesuję się piórami od niedawna i nie łapię się jeszcze w tych wszystkich sklepach...
 6. Dzięki za odpowiedź ale czytałeś co pisałem? Tą aukcję już widziałem, tylko tam nigdzie nie jest napisane, że stalówka jest grubości M a takiej właśnie szukam.
 7. Odświeżę trochę temat i spytam, czy nie wie ktoś gdzie można kupić w Polsce takiego Sheaffera Prelude tylko ze stalówką M? tam nie ma takiej opcji niestety a na innych stronach też szukałem. Chodzi konkretnie o ten model bo np. Gunmetal mi się nie podoba.
 8. Faktycznie często zadaję pytania na które znam odpowiedź ale w około 80% i zawsze wolę się upewnić co do moich 20% wątpliwości. Co jak co ale o nie czytanie forum mnie posądzić nie można, siedzę tu naprawdę długo a poza tym mam przyzwyczajenia z innych forów co do pytań gdzie zazwyczaj każdy zakładał nowy temat na nowe pytanie czego skutkiem jest spam tymi tematami, który postaram się zlikwidować a przynajmniej ograniczyć do minimum :).
 9. Ja zawsze na stalówce mam taką "rosę" z atramentu i mam wrażenie, że moje problemy z zasychaniem piór są związane właśnie z nią ale nie umiem sobie z jej wyczyszczeniem poradzić bo jeśli przejadę chusteczką po stalówce to zaraz zbierają się następne kropelki, mogą być one przyczyną zasychania piór i czy jest jakaś technika wycierania tego?
 10. Często googluje ale chcę mieć możliwość dopytania żywej osoby a jeśli wątek jest sprzed kilku lat to raczej takiej opcji nie ma. Gdybym nie szukał w Internecie informacji tylko zadawał pytania to miałbym już pewnie ponad 100 postów z samych pytań. O atramencie szukałem w Internecie ale wprowadziłem zupełnie nietrafione słowa kluczowe i nie wyskoczyło mi.
 11. Ostatnio widziałem "bibułkę do piór wiecznych" herlitz i zastanawia mnie czy będzie ona działać też tak, że wyczyści stalówkę z tych kropelek atramentu? Miał ktoś coś takiego?
 12. Cześć Dziś pierwszy raz użyłem do napełnienia pióra lamy safari tłoczka czy jak kto woli konwertera i tu moje pytanie. Po napisaniu jednej strony pióro przestało pisać a gdy pokręciłem trochę konwerterem to kropelka atramentu wyleciała dopiero gdy dojechałem do połowy. Czy zrobiłem coś źle podczas napełniania? Czy napełniać trzeba koniecznie przez stalowkę? Widziałem jak niektórzy robili to bezpośrednio przez konwerter. Z góry dziękuję za odpowiedzi.
 13. A nie znasz może jakiegoś atramentu o podobnym kolorze co petrol?
 14. Wiele osób pisze o mokrych i suchych stalówkach, dajcie jakieś przykłady bo nie wiem za bardzo o jakie pióra chodzi.