Vermis

Użytkownicy
 • Content count

  308
 • Joined

 • Last visited

About Vermis

 • Rank
  F
 • Birthday 02/29/1992

Profile Information

 • Płeć
 • Skąd jesteś?
  Gdańsk

Recent Profile Visitors

162 profile views
 1. Ja na ebay napisałem do Chińczyka że nie dostałem pióra, zwrócił mi kwotę bez dyskusji.
 2. Chciałbym zasygnalizować, że cena Jinhao 992 spadła do ok. 1,5$.
 3. Pisałem tak ogólnie, nie ad personam.
 4. Z całym szacunkiem, ale to właśnie wy się na te sprytne manewry nabieracie jak dzieci i przez to prowokujecie producenta, żeby tak sobie pogrywał. Chcecie koniecznie mieć ten konkretny, nowy atrament w kałamarzu teraz-zaraz w paczce pod drzwiami, a jak nie - to na zmianę płacz i lament, jak to kapitaliści uknuli spisek. Może i jest ładny ten petrol, ale bez przesady - są podobne kolory, a poza tym to nie jest krew do przetoczenia, tylko kolejna zabawka. Teraz jest na to takie ładne określenie - problemy pierwszego świata.
 5. @Tomasz Wiśniewski Ciekawa recenzja. Szanuję przesiadkę na pióro, charakter pisma zostanie Ci na całe życie. Możesz popróbować amerykańską kursywę, fajna sprawa. Z czasem można tak pisać normalnym tempem.
 6. Moim zdaniem obydwa KWZ są o wiele bardziej zielone niż ten Blue Sea. Jak tak patrzę to mi przypomina Diamine ASA Blue.
 7. Ale nabiliście offtopu. Zanim @zorscy się przez to przebije, to się zniechęci i wróci do długopisów BIC.
 8. Zalety zaczynania od Chińczyków: 1) Dowiesz się jakiej wielkości chcesz pióro 2) Dowiesz się jaką chcesz grubość linii 3) Nauczysz się, jak uważać na pióro 4) Nauczysz się, jak płukać i rozbierać pióro 5) Będziesz wiedział, jak może pisać tanie pióro, co da Ci punkt odniesienia przy stawianiu wymagań tym "luksusowym" 6) Będziesz miał zapasowe pióra 7) Będziesz miał w czym testować atramenty 8) Będziesz miał konwertery zawsze pod ręką 9) Możesz je dać komuś, kto zaczyna pisać piórem Wady: 1) Wydasz pieniądze (średnio 10zł/szt, może się uzbierać...) 2) Nie da się zwrócić 3) Uznasz, że tanie pióra są do kitu i w związku z tym te lepsze też na pewno są do kitu. (?)
 9. @patefonik, przeczytaj temat od początku. Te chińczyki mają być tylko rozgrzewką.
 10. Nie musisz wszystkich kupować, podałem przykładowo. Niektóre z nich mają takie same stalówki, ale różnią się diametralnie resztą budowy. Czasami wysyłają z inną stalówką niż w opisie. Tutaj masz kilka ofert: https://tinyurl.com/kr785vt https://tinyurl.com/mpel8kh https://tinyurl.com/myda4qj https://tinyurl.com/l9dbuya https://tinyurl.com/lfyfu76 https://tinyurl.com/kjfuwet https://tinyurl.com/m47m5t6 https://tinyurl.com/mc2ocl2 https://tinyurl.com/lawk57x Zazwyczaj jest kilka wersji kolorystycznych, pooglądaj też inne. Możesz sobie poczytać ten temat, napisałem "recenzję" 599. http://www.piorawieczneforum.pl/index.php?/topic/10279-jinhao-599/#comment-159225 Jeżeli chodzi o atrament, to też chętnie pomogę, tylko napisz, jakie ma być jego przeznaczenie. Chcesz pisać jakimś niebieskim/czarnym, czy dopuszczasz też nutę ekstrawagancji np. atramenty brązowe, zielone, pomarańczowe itd.
 11. Podoba mi się ten kolor, podobny do KWZ Ink IG BLue #6.