Kowal1623

Użytkownicy
 • Content count

  448
 • Joined

 • Last visited

About Kowal1623

 • Rank
  F

Profile Information

 • Płeć
  Male
 • Skąd jesteś?
  Monachium

Recent Profile Visitors

214 profile views
 1. @NikaaŚwietna recenzja, dziękuję @VojtasK Nie mam tego atramentu, ale u mnie na tablecie wygląda bardziej podobny do KWZ IG Blue 6 niż do Azure.
 2. Na sam początek chińczyki to bardzo rozsądna opcja, ale nie jedyna można też zacząć od piór vintage, ale z niskiej półki. Jakiś niemiecki noname np. Jakość świetna, piston filler. A i nie jest tak bardzo szkoda jak upadnie. Dodam, że jak ktoś wie, że jest uważny, ostrożny i szanuje rzeczy (ja to wiem po sobie ) to moim zdaniem może śmiało strzelać w pióra z wyższej półki. Nie ma znaczenia, czy to zegarek, drogie buty, garitur, czy pióro. Jak ktoś ma w naturze szanowanie rzeczy, to z wszystkim sobie poradzi
 3. Dużo zależy też, czy to ma być pióro do codziennych notatek (dużo pisania) - wtedy lepiej kupić kilka tańszych piór i sprawdzić jakie pasuje do naszej dłoni, jaki typ stalówki pasuje najbardziej do naszego pisma itd.. Czy ma to być pióro prestiżowe, do ważnych podpisów składanych od czasu do czasu. Takie nie musi być od razu super ergonomiczne*, ważna tylko jest marka i ogólny wygląd. * dobrze żeby było, ale bez próbowania (długotrwałego) różnych modeli jest ciężko wybrać - a z wysoką ceną niełatwo jest od razu kupić kilka takich na próbę. @Vermis Masz rację, ale czy to oznacza, że zawsze mamy tylko używać super tanich piór, bo broń Boże mogą upaść? Nawet weteranowi piórowemu może się zdarzyć gorszy dzień i zjechanie pióra ze stołu. Trzeba uważać i tyle. Jak ktoś ma ochotę na droższe pióro, które z dumą można wyciągnąć i coś popisać (nawet jak nikt nie widzi) to chińczyki nie zaspokoją tego apetytu. Sam lubię chińczyki, ale jak wyciągam i oglądam moje vintydże... Całkiem inne emocje
 4. Ja bym poradził wybrać się do jakiegoś dobrze wyposażonego sklepu i wymacać. I wtedy kupić. Podejście z chińczykami jest też ok, ale u mnie "szał chińskich piór" już opadł. Początkowo wydają się idealne: tanie, dobrze wykonane i trwałe. Ja mało piszę piórami, a mimo to część z nich się zużyła (rysy, ruchomy klips, w moim ulubionym Baoerze 519 podczas wkładania konwertera wychodzi stalówka z sekcji razem z jakąś tuleją...). Za szybko moim zdaniem się zużywają jak na wieczne pióra. Oczywiście nie mówię tu o wszystkich modelach. Rozejrzałbym się za jakimiś vintagami. Za tą cenę można kupić nawet kilka ciekawych i wyjątkowych piór. I dużo trwalszych niż chińczyki. Edit. Jeśli chcesz ściętą stalówkę to ja mogę polecić do codziennego pisania. Może nie italic, ale stub jak najbardziej. Moja ulubiona stalówka.
 5. Ojej.. Gdybym wiedział wcześniej... @Didi możesz zapodać link?
 6. @VojtasK
 7. @Kleks Przyznam Ci rację. Trzeba próbować, chociażby na jakimś tańszym egzemplarzu, czy dany typ stalówki podpasuje. ALE nie zawsze 1,1 to jest 1,1 mm, 1,5 - 1,5 mm itd. Trzeba brać to pod uwagę Np w TWSBI Eco a 580 jest różnica w szerokości linii, a to przecież ten sam producent.
 8. Wyszło bardzo ładnie. Jak ktoś nie wie, że zalane klejem to nie zauważy. Gdyby mi się tylko chciało tak "bawić"... Zostaje mi modlitwa, albo używanie konwertera.
 9. Mi brakuje czegoś jak ich limitowany Northern Twilight...
 10. Napisz tutaj, ale wiem, że niedługo ich atramenty będzie można kupić tylko na f-pen. Nie wiem, czy sami jeszcze sprzedają. http://kwzink.com/language/pl/kontakt/
 11. A co to w GB nie można mieć kilku piór w tym samym kolorze? W jakie to pióro zainwestowałeś?
 12. Poprostować stalówkę zawsze można spróbować, już bardziej jej nie uszkodzisz jak chcesz podmienić, to moim zdaniem najlepiej ją wyciągnąć i zmierzyć (wysokość i szerokość na dole/w najszerszym miejscu) i na tej podstawie może ktoś doradzi. Ale nigdy nie ma 100% gwarancji, że dana stalówka, mimo podobnych wymiarów będzie pasować. Jak chcesz mogę Ci podesłać stalówkę od jakiegoś chińczyka w rozmiarze 5. Nie są one jakieś wyśmienite, ale piszą ok.
 13. Bardzo mi miło, że recenzja pomogła Wam w wyborze i że jesteście zadowoleni