Skocz do zawartości

daiqaz

Użytkownicy
  • Ilość treści

    8
  • Rejestracja

  • Ostatnio

daiqaz's Achievements

XXF

XXF (1/6)

  1. Jako, że w mieście gdzie aktualnie mieszkam nie mogę znaleźć porządnego sklepu z piórami, to chyba zamówię ze sklepu on line. Możecie mi koledzy doradzić, czy ta oferta jest ok, tzn. czy to Pelilan m215, czy jakaś podróbka, ponieważ cena jest bardzo atrakcyjna i zastanawiam się czy wszytko jest ok z tą ofertą. https://www.bueromarkt-ag.de/fueller_pelikan_classic_m215_948448,p-948448,m-produktserie:pelikan_classic.html PS wiecie może jak wygląda sprawa z gwarancją w Polsce produktu zakupiongo za granicą?
  2. Dziękuję za rady, teraz został tylko problem znalezienia tutaj sklepu gdzie mają pióra inne niż lamy safari i all star...
  3. Witam, jako że jestem aktualnie w Niemczech i ceny niemieckich piór są tutaj mniejsze niż w Polsce, to chciałbym sobie sprawić użyteczną pamiątkę, czyli pióro. Zależy mi, aby pióro miało dosyć cienką stalówkę (stalówka F z parkera IM daje dla mnie za grubą kreskę) i było na prawdę piórem wiecznym, tzn. żeby służyło mi co najmniej do końca moich studiów (aktualnie zdałem na drugi rok studiów inżynierskich). Ważne jest też, żeby wszystkie zdobienie nie poschodziły w pół roku (tak jak w Parkerze IM). Pióra mam zamiar używać codziennie na uczelni i w domu do robienia notatek, więc krótko mówiąc musi być solidne i wytrzymałe. Przyjemnie byłoby te, żeby nie było zbyt lekkie (lubię czuć ciężar pióra w dłoni). Nie mam dużego doświadczenia w tej dziedzinie, więc proszę was o pomoc. Moglibyście mi doradzić co powinienem wybrać? Z góry dziękuję za wasze odpowiedzi i pozdrawiam. PS Chciałbym wydać około 100 euro, 150 to absolutne maximum.
  4. Dziękuję wam bardzo za pomoc, rbit9n wiesz może czy gdzieś można dostać stalówkę do AR3, lub czy jest jakaś stalówka pasująca z innego pióra?
  5. Witam, dziś po dogłębnym przeszukaniu starych rzeczy taty w moje ręce wpadły trzy pióra. Z tego co wiem są to pióra ze szkolnych czasów, więc zakupione zostały najpewniej w późnych latach 70 bądź 80. Miałbym do was forumowicze wielką prośbę, mianowicie chciałbym ustalić tożsamość tych piór i dowiedzieć się czy da się gdzieś dostać brakującą stalówkę do jednego z nich. Z góry dziękuję za wszelkie odpowiedzi. A oto zdjęcia piór :
  6. Jeżeli chodzi i brak czasu to raczej miałem na myśli, że ciężko by było wcisnąć w plan dnia jakieś warsztaty, które są sztywno ustalone w godzinach. Przy ćwiczeniu samodzielnie jest inaczej, zawsze można usiąść przed biurkiem i trochę popisać.
  7. Aktualnie Parker I.M. GT ale ostatnio zamówiłem kopię Sonneta tak dla porównania czy chińska kopia będzie pisała lepiej niż kupiony w Piórotece I.M. Myślę też nad kupnem kolejnego pióra, ale to jak moje studenckie fundusze na to pozwolą.
  8. Witam, piszę ten post, ponieważ chciałbym poprawić mój charakter pisma. Od razu chciałbym zaznaczyć, ze z powodu braku odpowiedniej ilości czasu wolnego wszelkie kursy "stacjonarne" prowadzone przez kaligrafów odpadają. Czy moglibyście doradzić mi jak zabrać się za poprawę mojego pisma? Chciałbym dodać, że jako student będę musiał pisać szybko co chyba sprawia, że wszystkie bardzo "ozdobne" rodzaje pisma odpadają. Na zdjęciach prezentuję jak wygląda moje pismo gdy piszę w miarę wolno i starannie i jak normalnie podczas np. notowania na wykładzie. Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi i pozdrawiam.
  9. Witajcie, swoją przygodę z piórami zacząłem około dwóch miesięcy temu. Do tego czasu byłem tzw. forumowym ninja, ale wraz z dzisiejszym dniem postanowiłem to zmienić, także witam wszystkich bardzo serdecznie i pozdrawiam.
×
×
  • Utwórz nowe...