Jump to content
 • Announcements

  • ArielN

   Konkurs! RECENZJE 2.0   07/17/2017

   Wystartował nowy konkurs PWF: RECENZJE 2.0. Więcej informacji w dziale "Z życia PWF".

Kolektor

Użytkownicy
 • Content count

  116
 • Joined

 • Last visited

About Kolektor

 • Rank
  F

Recent Profile Visitors

159 profile views
 1. Aurora 88 Minerali

  Jak zobaczyłem, to pomyślałem, że to budżetowa wersja Aurory, a tu takie zaskoczenie. Jeśli pióro nie ma niezwykłych właściwości pisarskich, to jestem ciekawy co kierowało zarządem Aurory, żeby taką cenę dać.
 2. Stalowe niekoniecznie sa gorsze od złotych
 3. Jak ma wyglądać jak Parker to może Parker tyle że 51
 4. Dokładnie Vermis. Mi to przypomina mema, gdzie była szokująca wiadomość, że Messi na Ibizie w jeden wieczór ponad 37 tys euro przetracił w restauracji/pubie/klubie (nie wiem gdzie to dokłanie było). Media o tym pisały, zdjęcie rachunku na dowód. A ktoś skomentował, że to żadna rewelacja bo Messi tym rachunkiem nawet jednej dniowki nie wydał. Nawet połowy nie wydał. A wielu ludzi potrafi jednego wieczoru nawet kilka dniówek wydać. Więc Messi mimo że przetracił fortunę i 4 letnie zarobki większości Polaków i tak jest bardziej zachowawczy w wydawaniu pieniędzy.
 5. Wg mnie wygląda to tak. Ktoś kto zarabia kilkadziesiąt milionów rocznie kupuje pióro za milion. Ktoś kto zarabia ok 30 tys. rocznie kupuje pióro za 1000 zł ale i ma też inne drogie pióra. Kto jest bardziej walnięty? Z proporcji wynika, że wychodzi na to samo.
 6. Sheaffer Prelude vs Pelikan m200

  Ważne, żeby teoria wychodziłs z doświadczeń. Moje są takie, że plastikowe Parkery wytrzymywały dużo wstrząsów i uderzeń. Miałem je w piórniku, takim luźnym rulonie, piórnik w plecaku. A plecak nieraz leciał 3 metry w powietrzu, żeby zderzyć się ze ścianą i osunąć na ziemię. Dziś, kilkanaście lat później, nadal piszą
 7. Jakie póro do ok 700PLN

  Ja też pisałem w szkole tym co było. Ale to właśnie od pieniędzy zależy. Skoro możesz wydać parę stów na pióro to chcesz wydać. A uczyliśmy się na tanich, bo w szkole nie było nikogo stać i nikt nie zaraził nas pasją do piór. Jako dzieciaki nie ogarnialiśmy, że pisanie to zabawa tylko raczej obowiązek. Każdy niech robi jak chce. Ja wiem, że jak ktoś chce pióro za 700 to nawet jeśli kupi Jinhao ze stalówką bardzo dobrze wyszlifowaną, to i tak nadal będzie ciekawy pióra za 700. Nie uciekniesz przed tym.
 8. To teraz żule będą prosić inteligentów o kasę na atrament
 9. Jakie póro do ok 700PLN

  Dla mnie wygląda to tak. OP chce odrobiny luksusu za 700 zł. Idąc za radą rozgrzewki kupi kilka piór tanich, które razem nie są tanie bo pewnie ponad 100 zł. I po tej rozgrzewce ma już tylko 600 zł na wymarzone pióro. Proponowanie tańszych piór jest tak samo fajne, jak proponowanie droższych. Jak ja pytałem o pióra a w odpowiedzi dostawałem radę w stylu dopłać 1/4, 1/3 budżetu, to mnie denerwowało. Ja proponuję Parkera Sonneta ze złotą stalówką.
 10. Jakie póro do ok 700PLN

  A ja proponuję pójść do sklepu w dużym mieście i popatrzeć na pióra, które Ci się podobają i popisać nimi. Może w małych sklepach też dadzą popisać, ale ryzykujesz uzyskaniem tytułu dziwaka. Ja od razu kupiłbym porządne. Nakupujesz chińskich piór, wydasz też nie mało na wszystkie razem i potem nie wystarczy Ci na to lepsze.
 11. Aurora Duo-cart

  Ok dzięki fajnie wygląda
 12. Aurora Duo-cart

  Pokaż, jeśli możesz, zdjęcia, jak już pióro trafi do Ciebie. Bo jesteśmy ciekawi, jak wygląda niestockowe ujęcie lepszej wersji.
 13. Fajnie się czegoś nowego dowiedzieć
 14. Kupiłem zmazywalny niebieski Prk i Wm. I Prk jest blady w porównaniu do Wm. Może po prostu tak ma być.
 15. Wąsaty, za dużo rzeczy używamy, żeby wszystko rozumieć. Załóżmy, że rozumiesz fizykę. A czy w równym stopniu fizjologię? A jeśli zachorujesz, to znasz zasady rządzące Twoim organizmem lub chociaż chorym organem? To jasne, że nie na wszyskim się znamy. Prosty przykład. Wiele osób używa i komputera i samochodu. A jednak trudno mi sobie wyobrazić kogoś z wiedzą mechnika i informatyka np. developera. Życia nie starczy Poza tym to konkretny temat i myślę, że offtopic powinien zostać usunięty.
×