Rinke

Użytkownicy
 • Content count

  228
 • Joined

 • Last visited

About Rinke

Recent Profile Visitors

134 profile views
 1. Kasię w Warszawie zastępuje w tym roku Fonsi (Dagmara). Dla niewtajemniczonych autorka nazwy tegorocznego atramentu roku Smoky Quartz...
 2. No stalowa.... Poza tym jej kształt jest chyba taki sam.
 3. Bardzo podobny do Pelikana 140 jest Pelikan 120, a jest znacznie tańszy bo to było pióro szkolne, no i ze stalową stalówką. Cena w zależności od stanu od ok 90 zł do max 200 zł.
 4. Bierz F, na gorszych papierach M pisałoby zbyt grubo.
 5. Jak nie spróbujesz to się nie dowiesz. Napełnij pióro wodą zamiast atramentem i obserwuj czy nie przecieka gdzieś. Ale najlepiej to wsadź pióro stalówką w dół na kilka godzin do wody z plynem do naczyń niech ewentualny atrament odmoknie. Jak wszystko będzie ok to śmiało można zatankować atrament i pisać, pisać i pisać.
 6. Da się, ale jak dla mnie jest ciut za grubo, przynajmniej w jakimś zwykłym zeszycie. Z doświadczenia wiem że w zeszytach Oxford pióra piszą odrobinke cieniej. Na tej grafice powyżej kropki są rozstawione co 5 mm jak na przecięciu lini w zeszycie w kratkę. Z racji tego że piszę głównie na zwykłych papierach ksero to wybrałbym F, bo na takich papierach wychodzi grubiej.
 7. Basic, bo wygląda bardziej poważnie, niezależnie od wybranego wykończenia- jak pióro dla dorosłego a nie szkolna zabawka. Czasami daję je jako prezentyi ludzie nimi piszą i są zadowoleni. Zarówno z wyglądu jak i tego jak sprawują się w nich stalówki.
 8. Bierz TWSBI, jak dla mnie ma tylko jedną wadę- opróżnienie go z atramentu zajmuje mi minimum miesiąc... Ale tak to jest jak się używa kilku piór naraz do praktycznie samych podpisów.
 9. Normalnie kurs czytania w myślach mam zaliczony
 10. Kaweco ma sztywne stalówki ale niektóre dają efekt jakbyś pisała po szkle, tak gładko suną. Zresztą wszystkie współczesne pióra mają sztywne stalówki. Tylko w piórach starych bywają stalówki miękkie czyli z flexem, one z kolei dają odczucie jakby sprężynki bo stalówka tak się ugina. Rzuć okiem na TWSBI ECO mam ze stalówką M i mam wrażenie że piszę stalówką z kulką na końcu, tak płynie po papierze. A cena ciut ponizej założonego budżetu-wystarczy jeszcze na jakiś atrament
 11. Ja na swoje Kaweco Classic Sport nie narzekam, nigdy nie musiałem przy nim nic poprawiać. Jak sie kupuje u pewnego sprzedawcy to można poprosić żeby sprawdził czy stalówka pisze bez problemów. Ile pieniędzy maksymalnie możesz przeznaczyć na pióro?
 12. Pióra zrobione przez Przemka to koszt od ok 500 zł, a czas oczekiwania (w zależności od ilości zamówionych sztuk, wybór projektu i posiadanego na stanie materiału) to nawet kilka miesięcy...
 13. Widzę że troszkę się spóźniłem, ale to tak uzupełniająco, jakby kolor się nie spodobał lub na następny raz. Rzuć okiem na atrament petrol od Lamy lub verdigris od Rohler & Klingner, bo moim zdaniem spełniają podane kryteria
 14. W tym roku nie zapomniałem Krakow 14 participants
 15. Tak vintydże potrafią człowieka wciągąć . Swego czasu moim ulubionym zajęciem było przegladanie tych wszystkich aukcji z tymi cudeńkami. Na razie obserwuj aukcje, zdobywaj wiedzę na temat piór i zbieraj pieniądze.