Jump to content
 • Announcements

  • ArielN

   Konkurs! RECENZJE 2.0   07/17/2017

   Wystartował nowy konkurs PWF: RECENZJE 2.0. Więcej informacji w dziale "Z życia PWF".

Rinke

Użytkownicy
 • Content count

  245
 • Joined

 • Last visited

About Rinke

 • Rank
  F

Recent Profile Visitors

162 profile views
 1. Ile ml w naboju

  Parafilm się sprawdza
 2. Kolory atramentów Diamine

  Ja PR kupowałem w abernatopen.pl, nie taki znów drogi -49 zł za 66ml. Z tego co widzę to obecnie nie ma go na stanie.
 3. Ja tam nie żałuję, a mam go już ponad dwa lata. co prawda baaardzo rzadko używam ale głównie ze względu na wagę i grubość stalówki. Coraz bardziej odpowiadają mi lekkie pióra piszące bardzo cienko. Wad do tej pory nie zauważyłem.
 4. Baoer 79 Starwalker. Taki klon Montblanc Starwalker. Całkiem fajne pióro tylko że ciężkie.
 5. @-Mateusz- nie zastanawiaj się tylko kupuj Sam zaczynałem swoją przygodę z piórami właśnie od Plumixa, i dziś wciąż mam go przy sobie. To chyba o czymś świadczy. Rozmiarem M można spokojnie pisać notatki, mi wychodzi to tylko ciut wolniej niż piórem ze standardową stalówką.
 6. Na PenShow czy Dniu Pióra Wiecznego jest zawsze dystrybutor Faber Castell, ale oni nie mają sklepu i u nich też nic nie da się kupić tylko odsyłają do stoisk sklepów. 40 stron a4 dziennie?? to chyba zbankrutujesz bo srednio jeden nabój mi wystarczał na ok 8 stron...
 7. Pióro do ~400zł

  Bo obecne M120 już typowym piórem szkolnym nie jest... Taka polityka firmy Pelikan
 8. Pióro do ~400zł

  Ten z OLX sobie odpuść, to oferta dla jeleni, sporo za drogo. O ile Pelikan 120 sam w sobie jest całkiem fajny to pamiętaj że to było pióro szkolne- niskobudżetowe, i ma stalową stalówkę a nie złotą. Na e-zatoce kupisz za 200zł w bardzo dobrym stanie. Tutaj widzę że złocenia na skuwce i klipsie to już historia.... Mocno bym się zastanowil czy dać choćby 150zl za taki stan, pozostaje jeszcze kwestia tego jak działa tłok, no i w jakim stanie jest sama stalówka.
 9. Pióro do ~400zł

  TWSBI eco używam na codzień, Pelikanem 200 pisałem tylko chwilkę, ale starcie wygrało TWSBI. Co innego jeśli wybór byłby pomiędzy starym Pelikanem a TWSBI to tutaj mogłoby być odwrotnie. Ale przecież rozmawiamy tylko o nowych piórach. Moje typy to TWSBI 580 lub Eco, wspomniany już Vicoch ze złotą stalówką lub właśnie Pelikan 200.
 10. Lamy Dark Lilac vs Lamy Petrol

  U mnie wyświetla normalnie, przynajmniej na smatfonie...
 11. Pióro do 100 zł

  Kolorem korpusu i kolorem stalówki (w jednym kolor złoty w drugim srebrny), niczym więcej.
 12. Pilot Capless

  Cło to 2% lub 3%, bardziej bym się przejmował Vat'em- 23%... a to już robi różnicę, zwłaszcza że naliczane jest od łącznej ceny towaru i przesyłki.
 13. KWZ Ink: Mglista Zieleń

  O ile się orientuję to Akszugor pożegnał się z serwerem na którym była cała jego atramentowa encyklopedia, i to zapewne dlatego znikły zdjęcia bo na sąsiednim forum jest taka sama sytuacja.
 14. Jinhao 991

  Kolego @szan nie poczuj się urażony, ale Twoje wypowiedzi są mocno chaotyczne a i stylistyka też sprawy nie ułatwia, ja osobiście już się pogubiłem o czym rozmawiamy, a nie zdarza mi się to zbyt często...
 15. Jinhao 991

  Pióra zasadniczo piszą jedną stałą grubością lini- to podstawowa zasada. Są jednak dwa wyjątki: pióra ze stalówkami typu flex (tylko bardzo stare pióra i też nie we wszystkich, w nowych piorach tego nie ma bo stalówki są nie elastyczne) oraz pióra ze stalówkami typu stub lub italic gdzie zmiana grubości lini zależy od tego którą częścią stalówki/w którą stronę robimy kreskę. Pióro czy to za 5zł czy za 1000 będzie pisać mniej więcej podobnie. Jednak jest duża różnica miedzy pisaniem piórem wiecznym a długopisem. Między piórem wiecznym a piórem kulkowym różnica w pisaniu jest już niewielka.
×