ArielN

Administratorzy
 • Content count

  3,621
 • Joined

 • Last visited

About ArielN

 • Rank
  Administrator

Profile Information

 • Płeć
  Not Telling

Recent Profile Visitors

1,506 profile views
 1. Więcej informacji od producenta: http://www.lamy.com/microsites/aion/index_ger.html
 2. Hej! Obawiam się, że to pióro ma bardziej wartość sentymentalną niż pieniężną. Kilkanaście, może kilkadziesiąt (20), złotych to realna wartość rynkowa:). Przypominam: Misja Forum
 3. Hej Radek, Namisu zamilkło na dobre. Miałem nadzieję, że początek maja coś zmieni, ale zdaje się, że będziemy musieli uruchomić plan B. Dobra komunikacja przy takich projektach to podstawa. Spróbujemy jeszcze raz zapukać do drzwi w najbliższych dniach i jeśli się nie uda, zastanowimy się nad kolejnymi krokami. Namisu robi fajne pióra, więc szkoda rezygnować.
 4. Polski dystrybutor deklarował dostępność atramentu Petrol w butelkach w maju. Jak będzie? Zobaczymy :).
 5. Tak, "teal" to ten kolor. Morski
 6. Lamy nie zdążyło wyprodukować odpowiedniej ilości atramentu, aby zaspokoić popyt. Wyrobili się z piórami (Pacific Blue i Petrol są już w ofercie), ale na butelkowany atrament musimy poczekać. Polski dystrybutor deklaruje, że zmieni się coś w maju :). Pacific Blue to ten sam kolor co turkusowy Lamy. Różni się jedynie opakowaniem :(. Lamy Safari Petrol w świetle dziennym:
 7. W Pióromaniaku Lamy Safari Petrol będzie dostępne od jutra. Do tego od 1 kwietnia wzrastają ceny Lamy w Polsce. Średnio o około 10%.
 8. Sobota? Sobota. Wiosna? Wiosna. To idę do sklepu po składniki na rosół dla córki. Do skreślania produktów z listy wezmę: Papier: Traveler's Notebook Midori MD
 9. Na razie wiadomo, że nie wiadomo, czy anodowanie będzie możliwe w przyziemnej cenie. Dajmy sobie jeszcze kilka tygodni. Jeśli projekt pióra forumowego wykonanego przez Namisu nie przyspieszy, będziemy musieli zmienić koncepcję.
 10. Miło patrzeć jak kolejny producent otworzył się na społeczność pióromaniaków i przestał opierać się jedynie na kolejnych wersjach kolorystycznych starych modeli. Mówię tu nie tyle o piórze pokazanym przez Kalixta, ile o nowej elastycznej stalówce.
 11. Przy polerowaniu tego typu stalówki (inlaid) największym wyzwaniem jest zabezpieczenie szczelin, aby nie dostała się do nich pasta polerska. Ryzyko jest spore - można zapchać kanaliki na spływaku.
 12. Fantastyczne połączenie :).
 13. Jaki jest dzień tygodnia straciłem pewność już po pierwszej godzinie po urlopie :D. Nawał pracy w Pióromaniaku odebrał mi świadomość!
 14. XXXF robi wrażenie! Dziś sięgnąłem po: Papier: Rhodia Webnotebook