Jump to content
 • Announcements

  • ArielN

   Wybieramy pióro PWF   09/06/2017

   Rozpoczęliśmy głosowanie, w którym wybierzemy pióro forumowe PWF:  

All Activity

This stream auto-updates     

 1. Yesterday
 2. Tsuyu-kusa - Pilot Iroshizuku

  Zaciekwaił mnie ten atrament, dziękuję za recenzje, jest sens je pisać, nawet po latach są aktualne. Czy może ktoś ma próbki pisma Tsuyu- kusa i Asa- gao, ciekaw jestem porównania odcieni na jednej kartce.
 3. Co to jest?

  Osobiście mi ta palemka i kraj produkcji nasuwają tylko jedną myśl - Afrika Korps. Ale to pióro jest na to za młode...
 4. Co to jest?

  Stalówka podobna jak w senatorach, wygląd całościowy też.
 5. Witam, pytanie - co to jest? Pióro pochodzi z początku lat dziewięćdziesiątych - do mnie nowe trafiło w 1993r. Dodatkowe info: - jest to pióro typu corporate gift (ale ta palemka na 100%% nie jest logiem tej firmy); - na pierścieniu klipsa niesamowicie malutki napis GERMANY czyli pióro jest raczej niemieckie, zresztą dawca to też duża firma niemiecka; - na naboje international. Interesuje mnie tylko co to może być - może ktoś coś wie?
 6. Masz rację., Łukaszu. To nie jest taki sam ani podobny. Twój podpada pod odcień bordo, Brown pink podpada pod brązowy fiolet. Nawet moje dwie panie (podobno lepiej rozróżniają kolory) stwierdziły, że to zupełnie inny kolor.
 7. No faktycznie podobny (ta mieszanka)
 8. Fajne, fajne Na FPN piszą, że nasz rodzimy KWZI Pink-brown jest podobny. Inaczej pamiętam PInk-Brown, ale miałem tylko małą próbkę, akurat na jedno nabicie pióra. MOże ktoś ma i oceni?
 9. Jeśli ktoś lubi takie odcienie i lubi eksperymenty z mieszaniem atramentów, to polecam miks czerwonego Parkera Quinka i granatowego (blue-black) Hero w proporcji 2 do 1 i okolice. Wychodzi nieco taniej niż Montblanc (chociaż bez tej pięknej flaszeczki), a właściwości mieszanki są całkiem niezłe. Fotka nie całkiem oddaje rzeczywisty odcień, trochę się pozwijała i jest nierówno oświetlona, ale daje jakiś wyobrażenie o możliwościach...
 10. Faber-Castell Basic Black Carbon

  Mam od 1,5 roku i pęknięcia nie ma. Uzywam codziennie, ale do napisania kilku słów. Trzymam na biurku. @Aventador13 dzięki za recenzję. Pisz ich więcej, bo dobrze się czyta i zdjecia są trafione.
 11. Obciążenie gatunku Homo Sapiens do dodawania gdzie sie da tajemniczych romantyczno-wojennych historii. A: O zobaczcie! Gwiazda! B: nie, to satelitarny satelita międzyplanetrany o napędzie odrzutowym. Obserwuje nas. C: Ani gwiazda, ani satelita. Chrystus. Nawet jeśli to byly skrzynki kontaktowe to jakie to ma znaczenie dla piór? Atrament znikający lepiej płynie?
 12. Cena tego atramentu jest... jak to wyłozyć... dla jednych ok - dla innych nie. Ja się zdecydowałem. Chwalę sobie.... Podziękowania za recenzję dla @visvamitraay. Piekna robota. Nie wiemy tego. Montblanc tego nie wie. Rynek to wie.
 13. Pióro forumowe 2017/2018 - głosowanie

  Czad, zobaczmy, co powie..
 14. Głosowanie dobiegło końca :). Wygrało pióro Petrarque. Skontaktujemy się z Fredem Faggionato i dowiemy się co i w jakiej cenie mógłby nam zaproponować.
 15. Last week
 16. Czyli rozumiem, że wygrało: Fred Faggionato PÉTRARQUE? Teraz głosowanie która wersja?
 17. Czy tam był, to ja nie mam pojęcia . Teoretycznie mógł być - "Wiki" podaje, że przebywał przez jakiś czas w Argentynie, a stamtąd do Chile to jak na kawę do sąsiada. Mnie irytuje to, że często kolory na etykietach, bądź pudełkach, nijak się mają do koloru samego atramentu.
 18. Już bardziej ta (ładny widok). Pytanie tylko, czy Exupery bywał na tejże pustyni Myślę, że czasami nazwa ma naprawdę niewiele wspólnego z zawartością i to nie tylko w przypadku atramentów.
 19. Saluti dall'Italia

  Hej!
 20. Może... Atacama Desert, Chile... zdjęcie ze strony nationalgeographic.com
 21. Kołonotatnik z Biedronki

  Czekam/-y w takim razie
 22. Kołonotatnik z Biedronki

  Przeważnie staram się w B5, 192 stronicowych, bo są szyte, a więc znacznie trwalsze, lepiej się otwierają i w ogóle są wygodniejsze. Są jednak trudniejsze do kupienia. Poza tym używam też kołonotatników A5, które mają 140 stron i takich samych A4. Oprócz tego, jeszcze jest coś, co się nazywa refill pad i ma 300 stron, ale ponieważ kartki łatwo wypadają, więc najpierw je szyję i dopiero używam. Otwiera się jednak toto trudniej, niż szyte tradycyjnie (kiedyś pokażę, na czym polega różnica i jak to robię. Może nawet jutro). Najlepsze są jednak te B5... W większości kupowałem je w ciągu ostatnich dwóch - trzech lat. Mam około 30 refill padów, tyle samo kołonotatników A4, z 15 A5 i około siedmiu B5.
 23. Dziękuję @Tyci, a myślałem, że już wszystkie Sheaffery znam, a tu taka niespodzianka. A możesz przy okazji zrobic zdjęcie klipsa, ciekaw jestem?
 1. Load more activity
×