Skocz do zawartości

Cała aktywność

Strumień aktualizowany automatycznie     

 1. Wczoraj
 2. Nadal jestem pod wrażeniem KWZ Ink Sheen Machine, jestem po prostu jego fanem, codziennie. Tak tylko chciałem napisać.
 3. Dziękuję za pojemności - uwzględniłem. Potraktujcie to oszacowanie jako pierwszy strzał i zabawę: [LiczbaKartekA4]/[pojemność naboju w ml]=45.12-76.9*[NibSize w mm] dla EF, F,M. I tak dochodzą błędy 30% w zależności od sposobu pisania itp.
 4. Pióro powinno pisać od dotknięcia papieru, przy zerowym nacisku. Tak, a przy częstym takim naciskaniu stalówka może się trwale odkształcić (można to cofnąć poprzez ustawienie stalówki).
 5. Przeprowadzam testy na innym egzemplarzu tego samego pióra. [Egzemplarz z ebay'a. Atrament niebieski Hero w oryginalnym naboju. Pióro chyba nowe, nierozbierane.] Stalówka też M ale mam wrażenie, że napisana linia jest połowy grubości mojej linii. Stalówka trochę drapie - początkowo jak nowy HERB za 2.5zl. Wynik: Mam taki sam efekt jak poprzednio. Pióro przestaje pisać tylko po dłuższym czasie bo linia na kartce papieru jest cieńsza. ALE CHYBA JEST PRZEŁOM - Przy bardzo słabym nacisku pióro chyba zaczyna dobrze pisać. CZY TO MOŻLIWE, ŻE ZBYT MOCNO NACISKAM NA STALóWKĘ i dlatego trzy stalówki przestawały pisać? Czyli naciskając oddalam stalówkę od spływaka i nie ma podawania atramentu. JESTEM ZDZIWIONY BO PLATINIUM PREPPY M PISZE PIĘKNIE BEZ ŻADNYCH PROBLEMÓW.
 6. Lepszy, chociaż mało nim pisałem, żeby było śmieszniej, to z czarnych wolę Parkera
 7. Tylko czasem nie blue-black, bo to porażka jakich mało.
 8. Jeśli chodzi o pojemności, to takie coś kiedyś znalazłem w kilku specyfikacjach: International krótki 0,87 ml International długi 1,66 ml Parker 1,45 ml Lamy 1,15 ml.
 9. Twsbi 580 diamond będzie ok, tylko z jaką stalówką F czy EF i jakim atramentem, przedmówca mówił o pelikanie 4001, będzie ok?
 10. Ja mam z 2015 wyprodukowane jak dobrze pamiętam
 11. Aaaa, no to pewnie nie zbroili 🤔czyli pióro na kilka lat. Potem trzba sobie jeszcze raz zrobić rączkę
 12. Pozwolę sobie wtrącić dwa grosze. Mam IM 2016 ze stalówką F, wyprodukowany w 2018 roku i z atramentem Pelikan 4001 pisze naprawdę cienką kreską. Rzekłbym nawet, że praktycznie bez różnicy w porównaniu do odwrotnego pisania.
 13. Stalówki F w IM często piszą mokro i szeroko, więc przesiadka na pióra, które będą bardziej trzymały standard rozmiarówki rozwiąże problem :).
 14. W aktualnym momencie nie mam jak wysłać wyśle wieczorem, mam na myśli to że piszę litere i ona się jakby zlewa, wcześniej (2 lata temu) pisałem jotterem ze stalówką F i tak nie było, a sama kreska jest grubsza moim zdaniem, pióro chce wymienić ze względy wyeksplatowania tego i nie chce by nowe pióro miało te wady, wiec jaka stalówka TWSBI jak chodzi o grubość by mnie zadowalała, chce by była cięsza od parkerowej F ale boje sie drapania kartki i jaki atrament żeby mi się najłatwiej pisało
 15. Mateusz, co masz na myśli pisząc, że tekst się "rozjeżdża"? Wklej fotkę, będzie łatwiej doradzić.
 16. Dzięki pelikana 4001 przetestuje, papier raczej nie ma nic wspólnego bo próbowałem na różnych gramaturach różnych firm i non stop to samo, tłoczka nie musze kupić bo jak pisałem wyżej wymieniam to pióro na najprawdopodobnie tłokowe TBSBI
 17. Spróbuj na początek Pelikana 4001, będziesz potrzebował tłoczka, bo Pelikan i Parker robią naboje w różnych od siebie standardach. Nie napisałem wcześniej, ale może to być też kwestia papieru po którym piszesz (jest zbyt chłonny).
 18. Wkładów parkera, jeżeli to wina atramentu to jak kupie nowe pióro to jaki polecasz atrament by tak się nie działo, piszę mało czytelnie i dość drobno a jak się tekst rozjeżdża to np nie wiadomo czy jakaś litera to "w" czy "u" lub "e" czy "a"
 19. Ostatni tydzień
 20. Może to kwestia atramentu, jakiego używasz?
 21. @Jodyna, ciekawe i trafne obserwacje. Ja piszę prawie na codzień kilka zdań, mam zalane na stałe pióro Jinhao, jak pisałem wyżej. Po wstępnych zachwytach szarym, przeszedłem też na niebieski Blue Ocean też z drobinkami. Oba traktuję jako codzienną ciekawostkę. Drobinki raczej ujawniają się w piórach do kaligrafii i stalówkach BB.
 22. W aktualnym momencie piszę piórem parker im ze stalówką F i jestem średnio zadowolony. Pisze moim zdaniem za grubo i pismo tak jakby "rozjeżdża się", chcę kupić nowe pióro do około 200 zł, z przeznaczeniem do robienia dość dużej ilości notatek w szkole. Zastanawiam się nad TWSBI ECO lub 580, nie wiem czy warto dopłacać do moich potrzeb 100 zł, ewentualnie jakie inne pióro w tym budżecie. Jeszcze jaki tani dobry czarny atrament do któregoś z tych piór.
 23. Tak, masz rację. Tak, jak wysokość liter zmienia wypełnienie strony atramentem. Ale wyniki są ciekawe i chyba mniej więcej się zgadzają: Doczytałem się jeszcze: Caran d'ache M 15-20 stron /??ml Lamy EF 20-25 stron/ 1.25ml(?)
 24. Witam, bardzo zainteresowała mnie wspomniana wyżej praca o atramentach, ale link do GoogleDocs nie działa (wyświetla „This document is not published). Nie ma tej pracy również wśród plików forum. Było by bardzo przyjemnie, gdyby autor (lub ktokolwiek inny) mógł ją z powrotem udostępnić.
 25. Szare Lamy Safari, Niebieski Parker Urban oraz Pelikan Jazz. Co do wrażeń z pisania to wydaje mi się, że zależy to też od atramentu jakim jest dane pióro zatankowane.
 1. Załaduj więcej aktywności
×
×
 • Utwórz nowe...