Jump to content

All Activity

This stream auto-updates     

 1. Today
 2. z tym Pilotem to miałam też dużo szczęścia Na pewno będzie okazja, 18.11?
 3. Montblanc No 149 - wypadek

  Najważniejsze, że jesteś zadowolony
 4. -kilka nowych obsadek,konfiguracja drewno egzotyczne(padouk,merbau,buk,mahoń,zebrano,klon stabilizowany),ebonit,alu,akryl.
 5. Montblanc No 149 - wypadek

  Udało się naprawić... Część została wymieniona. Poprawiona również stalówka i zrobiona polerka. Pióro jak nowe. Naprawa trwała 2 tygodnie.
 6. Jakie pióro dzisiaj kupiłeś?

  I jak się spisuje?
 7. Z Perkeo miałem styczność o tyle, że będzie to dzisiejszy gift dla zaprzyjaźnionego dzieciaka - może połknie piórowego bakcyla. Do ostatniej chwili myślałem, że będzie to taki maluch a'la Kaweco Sport, tylko z "ergonomiczną" sekcją i w 'młodzieżowych' barwach. Otworzywszy przesyłkę z F-pen zdziwiłem się widokiem konkretnego gabarytowo pisaka. Design jaki jest - każdy widzi. Pod względem własności piśmienniczych pióro co najmniej poprawne - startuje dobrze, fajnie leży w ręce. W korpusie mieszczą się 2 krótkie naboje z atramentem. Gruba skuwka nie bardzo komponuje się z dziecięcym piórnikiem. Dziwnie się taką 'maczugę' nosi w kieszeni. Klipsy od Kaweco (dodatkowy zakup) wymagają trochę wysiłku, by skutecznie coś pod nie wsunąć. Jako, że to moje trzecie (obok forumowego Lamy Safari i Kaweco 599) pióro z trójkątną sekcją - pora navmałe resume: gabaryty tych trzech piór są porównywalne; Lamy i Jinhao mają bardziej funkcjonalne klipsy. Można je wkładać do kieszeni, wyjmować i pisać, bez dodatkowej celebry; Lamy ma największą rozpiętość rozmiarów stalówek (EF - stub). Perkeo dostępne z F oraz M. Stalówka Perkeo na pierwszy rzut oka wygląda na niepasującą do innych modeli tej marki; jedynie Lamy ma 'własny' format naboi, a jedynie Jinhao daje uniwersalny konwerter w komplecie; we wszystkich trzech modelach identyczny mechanizm zatrzaskiwania skuwki - w Jinhao najdelikatniejszy i skuwka potrafi odskoczyć w kieszeni; cenowo: Jinhao << Kaweco < Lamy. Ogólne wrażenie - sam się z Perkeo nie polubię, a nabyte dziecku sporo wcześniej transparentne Kaweco Sport z dokupionym stubem 1.1 - też było chyba lepszą inwestycją. Zrobiłem trochę porównawczych fotek, ale coś z uploadem z domu nie bardzo. Może jutro, z pracy, się uda.
 8. Pióro do max 800zł

  Zdecydowałem się na niebieską wersję Platinum 3776 E do tego przypadkiem zamówiłem pilota custom 74... 😊 na 823 zdecyduje się w niedługim czasie. Powinny przyjść w tym tygodniu.
 9. Panie.. to jeszcze nic! Ja słyszałem, że w każdym piórze jest zainstalowany mikrofon, który non stop zbiera to o czym rozmawiają domownicy i przesyła wprost do Niemiec, do centrum wywiadu. Ponadto - ponoć psy w pobliżu zdychają, a krowy nie dają mleka od tych fal. Także - jakby ktoś się chciał pozbyć problemu to - kontakt na priv, może mi wysłać pióro, a ja już będę wiedział co z nim zrobić! Ps. A tak na serio - jak już przedmówcy pisali - całkiem możliwe. Akcja jak z Suworowa.
 10. Yesterday
 11. Zabawa piórem z superfleksem...

  Świetne jak i pozostałe! Będzie chciała go zjeść?
 12. Projekt zbliża się z etapu zbiórki do fazy realizacji :). Na wpłaty czekamy tylko do 22 października, więc jeśli ktoś jeszcze nie sfinalizował zapisu, to pozostało mu niewiele czasu. Na bieżąco będziemy informować o kolejnych krokach.
 13. Zgadza się, tak jak u nas w latach 80-tych były mobilne warsztaty oferujące ostrzenie noży i nożyczek, tak tam w latach 30-tych i 40-tych były takie ruchome warsztaty piórowe...:)
 14. Gratuluję! Czy pokazany na zdjęciach rower to coś w rodzaju mobilnego serwisu?
 15. Zabawa piórem z superfleksem...

  RRR niesamowite, Twoja wyobraźnia jest piękna! Kolejna śliczna praca, którą z przyjemnością oglądam i podziwiam.
 16. Stalówka Faber-Castell

  Mam Ambition i jest świetne - powiem więcej - świetnie świetne! Kreska jest bardzo mokrą, stąd dosyć szeroka (ale do eMki jej daleko, spokojnie). Znosi każdy atrament, który może być w europejskim naboju lub tłoczku - brak monopolu producenta.
 17. Lamy Al - Star - sympatyczna pokraka

  To w dziale powitań
 18. Stalówka Faber-Castell

  Również polecam. Mam dwa pióra Ambition, edno e- motion i wszystkie stalówki sprawują się bez zarzutu. Przyjemnie "suną" po papierze, w moim odczuciu są dosyć twarde bez cienia elastyczności w porównaniu do 18k złotych stalówek GvFC, ale jako pióra do codziennego użytku sprawdzają się znakomicie. Warto tylko spróbować jak się układa pióro w ręku w trakcie pisania bo nie każdemu pasuje przejście korpusu w sekcję.
 19. Oba fajne, ale zielony to bardzo fajny. To rozumiem, kolekcjoner, który nie kupuje tak ot sobie, tylko wyławia, poluje, szuka, śledzi i... jest zielony Capless. Pamiętny rok 1966,... w Konkursie Piosenki Eurowizji pierwsze w historii zwycięstwo odniosła Austria, piosenką „Merci Chérie”. Chciałbym kiedyś zobaczyć pióro na żywo.
 20. My z @Martixx też planujemy przyjechać
 21. Chodził za mną Capless, ale chciałam jakiegoś wyjątkowego... i mam. Zielony Pilot VP z 66 roku - cudo! i MonteRosa MB
 22. Lamy Al - Star - sympatyczna pokraka

  No i namówił 😀 zakupiłem Łamy Al-Star w wersji black 2015. A w ogóle to dzień dobry, jestem tu nowy
 1. Load more activity
×