Skocz do zawartości

Cała aktywność

Strumień aktualizowany automatycznie     

 1. Dzisiaj
 2. Jasne! Mówisz i masz: https://pl.aliexpress.com/item/4000047878732.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.54865c0fE3AzOg Jesli chcesz, rzuc jeszcze okiem na takie coś: https://www.ebay.ie/itm/Fuliwen-015-Fountain-Pen-Unique-Cap-EF-F-M-Nib-Writing-Office-Fashion-Pens/401947219284?var=671796963862 Wydaje się być dość ciekawe...
 3. Wczoraj
 4. Dzięki... Takie tam, konferencyjno-nasiadówkowo-naradowe bazgroły
 5. Bardzo sympatyczny Pan Jeży Jak o mnie idzie to proszę kontynuować
 6. Od wieków nikt tu nie zaglądał. Dzięki odkopaniu tematu zasłużyłem chyba na odznakę 'Złotej łopaty'? * * * Doodle - to inaczej gryzmoły. Czasem z nudów gryzmolę (wiecznym piórem, a jakże!) Pana Jeżego, wkładając mu w usta mniej lub bardziej głupie pseudo złote myśli. Tu mała próbka:
 7. Pytanie do malb0r: czy do CP1 bardziej przekonuje Cię wzornictwo czy to, że jest to najwyżej pozycjonowane Lamy mieszczące się w zakładanym budżecie? Jeśli wzornictwo - i akceptujesz cylindryczne pióra o niedużej średnicy i skromnym wyglądzie- to dobry wybór. Jeśli budżet - to polecam Lamy Studio. Można przyjąć, że wszystkie Lamy między Safari a Studio z uwagi na tę samą stalówkę piszą tak samo choć zdecydowanie różnią się chwytem,wagą i wrażeniem wywoływanym na otoczeniu-:). Obiektywnie Lamy ma wiele zalet /względnie tanie, łatwo dostępne i wymienne przeważnie bardzo dobrze piszące stalówki/, subiektywnie uważam Studio za najciekawszy model pomijając 2000, które jest jednak z trochę innej bajki... A 200 pln powinno akurat wystarczyć na kupno nowego lub prawie nowego pióra na rynku wtórnym. Jeśli będzesz zainteresowany mogę coś podpowiedzieć na priv.
 8. Ostatni tydzień
 9. Muszę się zgodzić z kolega @Aventador13 Mam watermana Hemisphere i mimo wielu prób zrobienia czegoś z jego stalówką... To nie jest to. Czasami przerywa, czasami nie wystartuje od początku. Lamy ma lepsze stalówki
 10. A jak w stosunku do tych piór ma się Lamy CP1?
 11. Ambition ma problem z pękającym kołnierzykiem przy sekcji, więc póki co bym go sobie odpuścił. Stalówki w tych trzech modelach są identyvzne - można więc powiedzieć źe różnią się tylko wyglądem.
 12. Super pomysł, może nie jedyny na rynku, ale przy tym projekcie pióra wyglada super atrakcyjnie, jestem zainteresowany, zobaczymy, jak wyglada na żywo.
 13. A gdyby dorzucić parę złotych do F-B Ambition? BASIC i LOOM też mieszczą się w 200 zł.
 14. To zaleźy z czym ją porównujemy. O tyle o ile w swoim przedziale cenowym wypada dobrze, to mając szersze porównanie są to stalówki dość przeciętne. Nie mówię że są złe - też czasami pisze Hemispherem - ale porównując nawet z FC to są nieco w tyle.
 15. A jakieś opinie na temat Lamy CP1?
 16. Też jestem zdziwiony. Bo mam Watermana Graduate (wczesną wersję z połowy lat siedemdziesiątych) i jest to moje najlepsze pióro - w sensie, że najbardziej lubię nim pisać. Własnie z uwagi na stalówkę (EF).
 17. A to dziwne, bo z tego co czytałem, to wiele osób bardzo dobrze wypowiada się na jej temat.
 18. Cześć. Z tych piór posiadam jedynie Watermana i pióro to nie ma na tyle dobrej stalówki żeby je zdecydowanie polecić. Jeśli chodzi o tanie pióra to wziąłbym Faber-Castella. Warto też popatrzeć na model Loom. Sympatyczne pióro.
 19. Rzeczywiście urody niezwykłej... Ale 260 USD to trochę zaporowa cena...
 20. Mala uwaga odnosnie Hemisphere: to pióro jest małe i cienkie, rzekłbym nawet, ze takie trochę kobiece. Mi to osobiscie nie przeszkadza - ale niektorzy wola mieć w dłoni cos konkretniejszego.
 21. Witam. Poszukuję pióra do 200 zł. Moje główne oczekiwania to stosunkowo cienka kreska i przyzwoita jakość wykonania. Po przeczytaniu kilku wpisów mój wstępny wybór padł na : - Waterman Hémisphère - FABER-CASTELL Neo Slim - Lamy CP 1 Proszę o opinię na temat tych piór, a także inne propozycje. Pozdrawiam.
 22. Czy do panteonu sław można zaliczyć Grzegorza S ? moim zdaniem niekoniecznie... jakkolwiek, posłużył się Pelikanem
 23. Ja bym się obawiał gumowego pierścienia, bo prędzej czy później guma musi sparcieć...
 24. Ciężar - taką informacje możesz wyszukać w Internecie, są podawane. Ale ważny jest też rozmiar pióra ze względu na przeżucanie środka ciężkości. Co byłoby łatwiej przenieść 50 kg odważnik czy 50 kg manekina. Odp: to pierwsze. Musisz to sprawdzić sam organoleptycznie. W sklepie lub zamówic 3 pióra, sprawdzić, wybrać i odesłać 2. Wiem, że to niewiele Ci pomaga, ale naprawdę jest to jedyna droga, żeby uniknąć rozczarowania. Druga sprawa, czy będzie Ci pasowała sekcja. Jeśli chodzi o jakość to Duofoldy uderzyły mnie bardzo dobrą jakością wykonania i tutaj bym wybrał Duofolda nad Aurorę. Ale to moja opinia. Kilka razy w życiu zdarzyło mi się, że pióro lekko się odkręciło, ale przez kilkanaście lat używania te kilka razy to nie problem 🙂 I piszę tu o kilku różnych piórach, nie tylko o Duofoldzie. W ogóle Aurora od Duofoldów zupełnie inaczej pisze. Duofoldy są gładkie, a Aurora bardziej szura. Takie są moje ograniczone do 2 sztuk wyżej wspomnianych piór doświadczenia. Podsumowując specjalny zakup wymaga specjalnego zachodu, idź do sklepu.
 25. Moi drodzy, Po oddaniu wadliwego zakupionego Sonneta Ciesele doszedłem do wniosku, że podnoszę budżet, jako że spodobało mi się kilka innych piór, a chcę, by to był pewien wyjątkowy zakup. Zainteresowały mnie: 1. Parker Duofold Centennial GT Black, 2. Aurora Talentum GT Black, 3. Parker Duofold Prestige Blue Chiveron. Czy któryś z nich jest wyraźnie lepszej jakości, czy to tylko kwestia gustu? Jak ma się wielkość i ciężar Aurori do tych Parkerów? Na tym forum przeczytałem w jednej z recenzji, że Parker nie ma gumowego pierścienia do zakręcania sekcji, przez co zdarza się, że sama się odkręci. Czy to prawda? Proszę o pomoc i rady.
 1. Załaduj więcej aktywności
×
×
 • Utwórz nowe...